Šesté kolo přeboru mladších žáků

Ve sportovní hale školy Dobiášova v Liberci proběhlo v sobotu 26. listopadu 2016 šesté kolo oblastního přeboru mladších žáků.

6.kolo oblastního přeboru ml.žáků – Liberec

Vynechávala družstva Loun a Mostu. Vítězstvím v turnaji si mladší žáci Lovosic II upevnili druhou příčku v podzimní části soutěže, poslední turnaj v Lounech vynechávají. Výborně si vedlo i mladší družstvo Lovosice I, které prohrálo pouze s favority soutěže. Hráči obou družstev Lovosic zaslouží pochvalu za snahu o rychlost. Sice z toho vyplývala řada technických chyb, ale zejména proti fyzicky výraznějším soupeřům to neslo ovoce. I tentokrát zůstali bez bodu Tygři Ústí n.L. Hráno poločas 10 minut osobní obrana a poločas 20 minut hra. Tabulky jsou zkresleny nestejným počtem utkání.

HK Lovosice II – Liberec Handball B 24:20 (14:9, 10:11)
Nejhezčí utkání turnaje, neboť obě družstva praktikovala rychlou a důraznou házenou. V úvodu osobky se družstva přetahovalo o skóre (4.min 5:4), postupem času se více prosazovali Lovosice a vytvořily si tak výrazný náskok (10.min 14:9). Také ve druhém poločas byla hra dlouho vyrovnaná, ale lovosičtí stále kontrolovali 5-brankový náskok (15.min 16:11, 20.min 19:14). Pak si ale Lovosice vybrali hluchou pětiminutovku, z 10 střel (včetně 7m hodu) zaznamenali jen jeden úspěch a Liberec z rychlých útoků trestal (25.min 20:19). Závěr utkání však opět patřil Lovosicím.

HK Lovosice II – Liberec Handball A 20:11 (10:7, 10:4)
Trochu lehkomyslný přístup Lovosic v osobce rozdrobil hru na osobní souboje, hra ztratila plynulost a to umožnilo soupeři udržovat přijatelné skóre.

HK Lovosice II – HK Lovosice I 31:17 (14:8, 17:9)
Skóre je pro mladší družstvo příliš kruté, v poli, zejména v osobce, nebyli o tolik horší. Proti přeci jen důraznější obraně starších se ale jen velmi těžko brankově prosazovali.

HK Lovosice II – Tygři Ústí n.L. 28:2 (14:1, 14:1)
Naprosto jednoznačné. V posledním utkání turnaje došly Tygrům síly a proti rychlosti a technice favorita nenašli žádnou zbraň.

HK Lovosice I – Liberec Handball A 13:8 (9:3, 4:5)
Souboj mladších družstev v osobce vyzněl pro Lovosice díky rychlosti a pohybu. Ve druhém poločase si Lovosice zkomplikovaly situaci nízkou účinností střelby. Ale vytvořený náskok proti libereckým důraznějším spojkám a jejich účinné kombinaci s pivotem uhájili.

HK Lovosice I – Tygři Ústí n.L. 27:11 (14:5, 13:6)
Lovosičtí v osobce naplno využily svoji rychlost a techniku a vytvořily si tak dostatečný náskok. I přes nízkou účinnost střelby proti zónové obraně svůj náskok ve druhém poločase neustále zvyšovaly.

HK Lovosice I – Liberec Handball B16:27 (9:12, 7:15)
V osobce rychlost Lovosických dlouho tlumila údernou sílu favorita (7.min 8:10). Ve hře se mladší družstvo jen těžko prosazovalo proti důrazné obraně Liberce.