Oblastní přebor mladších žáků v Lovosicích

Páté kolo oblastního přeboru mladších žáků proběhlo v sobotu 12. listopadu 2016 v Lovosicích. Tentokrát vynechávala obě družstva Liberce.

Žáci

5.kolo oblastního přeboru ml.žáků – Lovosice, 12. listopadu.

V turnaji si vítězstvím mladší žáci Louny upevnili vedení v soutěži. Domácí sehráli vyrovnané utkání s Louny a snadno zvítězili nad třetím Mostem. Mladší družstvo Lovosic sehrálo vyrovnané utkání s Mostem a v boji o čtvrté místo snadno přehrálo Tygry Ústí n.L. Hráno poločas 10 minut osobní obrana a poločas 20 minut hra. Tabulky jsou zkresleny nestejným počtem utkání.

HK Lovosice II – Baník Most 26:14 (10:6, 16:8)
Obě družstva praktikovala rychlou házenou. Mostečtí drželi krok s domácími jen v úvodu osobky. Ve druhém poločase však palubovku jednoznačně ovládli domácí.

HK Lovosice II – Lokomotiva Louny 27:29 (11:10, 16:19)
Úvod osobní obrany v prvním poločase vyšel lépe Lovosicím, ale odstup ve skóre byl stále jen jednobrankový. V závěru na chvíli sice Lounští převrátili skóre na svou stranu, ale poslední branku přeci jen vstřelili Lovosice. Druhý poločas lépe vyzněl pro hosty, kteří si v úvodu vypracovali až tříbrankový náskok. Lovosičtí stačili ještě srovnat (25. min 22:22), ale nadále byli Lounští stále o branku napřed. Ani závěrečný pokus Lovosic o celoplošnou osobní obranu zvrat nepřinesl. Ve vyrovnaném utkání se divákům musela líbit rychlost, důraz a nasazení obou týmů.

HK Lovosice II – Tygři Ústí n.L. 32:5 (16:3, 16:2)
Naprosto jednoznačné, soupeř nestačil ani technicky a v závěru ani fyzicky.

HK Lovosice II – HK Lovosice I 19:17 (7:7, 12:10)
V nevyzpytatelném utkání mezi domácími byli ti mladší stále o krok vepředu a favorit výsledek překlopil na svoji stranu teprve v samém závěru

HK Lovosice I – Tygři Ústí n.L. 25:5 (11:3, 14:2)
V úvodním utkání turnaje dominovala rychlost a technika Lovosic

HK Lovosice I – Lokomotiva Louny 12:20 (5:5, 7:15)
Rychlost Lovosických utlumila údernou sílu Lounských a tak osobka skončila smírem. Ve hře se domácí nebyli schopni prosadit proti důrazné obraně Loun a ti z rychlých útoků snadno trestali.

HK Lovosice I – Baník Most 20:22 (6:12, 14:10)
Rozhodly chyby v osobní obraně, v druhé půli nadšeně hrající Lovosice už na vítězství nedosáhli.

SESTAVA Lovosice II

Adam Agler – Hron, Pokorný Tadeáš, Vojíř, Novák, Vaverka, Matyáš Agler, Dojčinovič, Král, Bartošík, Šváb, Toman

SESTAVA Lovosice I

Zábranský, Hromada – Šafránek, Pokorný Tomáš, Bereš, Zámyslický, Černý, Drašnar, Najman, Křížek, Krogner, Paur, Tučka, Hanzal

Obě družstva Lovosic se prezentovala kolektivní hrou s rychlým přechodem do útoku. To se projevilo úspěšností ve hře s osobní obranou. Škoda utkání s Louny, které rozhodl větší důraz Lounských v obraně. Nicméně za bojovnost a řadu předvedených kombinací si obě družstva zaslouží pochvalu. Výrazný výkon předvedli všichni brankáři a Hron, Pokorný Tadeáš, Vojíř a Novák, u starších Šafránek, Pokorný Tomáš a Bereš u mladších.

Trenéři: Marek Trefný, Miloš Vodička