Mladší žáci v oblastním přeboru remizovali s Louny

V sobotu 29. října 2016 proběhlo v Lovosicích 4. kolo oblastního přeboru mladších žáků 2016/17. Tentokrát vynechávala družstva Mostu a Tygrů Ústí n.L.

Žáci

4.kolo oblastního přeboru ml.žáků 2016/2017 – Lovosice

Turnaj potvrdil vyrovnanost mladších žáků v oblasti. Louny, hrající rychle a důrazně, dále suverénně kralují celkové tabulce. V nejhezčím utkání se domácí vyrovnali Lounům v bojovnosti a tak se po zásluze body dělily. Liberečtí se tentokrát neprosadili proti důrazným obranám ani Loun, ani Lovosic a odváží si jen povinné body s mladšími družstvy Lovosic a Liberce. Mladší lovosické družstvo hrálo dlouho vyrovnané utkání s Libercem B a čtvrté místo si pojistilo výrazným vítězstvím nad Libercem A. Hráno poločas 10 minut osobní obrana a poločas 20 minut hra. Tabulky jsou zkresleny nestejným počtem utkání.

HK Lovosice II – Lokomotiva Louny 23:23 ( 9:10, 14:13)
Úvod osobky vyšel Lovosicím, důraz v bránění a pohyb v útoku nesl ovoce (5.min. 5:2). Nepřesné přihrávky domácích Lounští potrestali (7.min. 7:8). Také druhý poločas byl vyrovnaný, i když domácí byli stále o krok vepředu (20.min.18:16). Další pětiminutovka patřila hostům (25.min.18:21). Domácí ale nehodili flintu do žita (29.min.23:21), ale ani Louny se nevzdali a tak remíza byla spravedlivá.

HK Lovosice II – Liberec Handball A 33:10 (16:3, 17:7)
Až příliš jednoznačné. Proti rychlosti a důrazu domácích nenašel soupeř zbraň.

HK Lovosice II – Liberec Handball B 22:18 (11:10, 11:8)
Opět vyrovnané utkání, v osobce si žádný ze soupeřů nevytvořil náskok. Také druhý poločas byl dlouho vyrovnaný (18.min.14:13). Libereckým docházely síly, takže důraz a rychlý přechod do útoku domácích nesl ovoce (17.min 20:15).

HK Lovosice I – Liberec Handball B 10:20 (5:8, 5:12)
Favorit si dlouho nevěděl rady s pohybem a rychlostí Lovosic (6.min.5:4). Lovosičtí však nasazené tempo neudrželi a zkušený Liberec osobku zlomil. Obraz druhého poločasu byl podobný – výborná obrana, ale bohužel v útoku si lovosičtí šance neuměli vytvořit a tak nepříznivé skóre narůstalo.

HK Lovosice I – Lokomotiva Louny 13:19 (7:12, 6:7)
Spoustu technický chyb domácích v osobce favorit potrestal a v dalším si náskok ohlídal.

HK Lovosice I – Liberec Handball A 24:13 (10:6, 14:7)

SESTAVA Lovosice II

Adam Agler – Hron, Vojíř, Novák, Král, Vaverka, Matyáš Agler, Bartošík, Šváb, Toman

SESTAVA Lovosice I

Zábranský, Hromada – Šafránek, Pokorný Tomáš, Najman, Bereš, Křížek, Krogner, Černý, Tučka, Karlík, Paur, Pilney, Perlík,

Obě družstva Lovosic se prezentovala kolektivní hrou s rychlým přechodem do útoku. To sice s sebou neslo řadu nepřesností, ale výsledkem byl větší počet vstřelených branek. Ve chvílích, kdy obrana důrazem pomohla brankářům, narůstalo skóre ve prospěch Lovosic. Škoda výpadku starších proti Lounům. Za předvedenou hru, rychlost a zejména bojovnost je nutné pochválit všechny hráče. Výrazný výkon předvedli Hron, Vojíř, Novák a Král u starších, Šafránek, Pokorný, Najman a Bereš u mladších.