Zápas s Litovlí v režii Lovců

V pátém kole extraligy přivítali házenkáři Lovosic soupeře z Litovle. Ta měla před utkáním na svém kontě jedinou výhru a Lovci v zápase zcela potvrdili roli favorita.

14522105_10208054086974420_1244221344_o

5. kolo extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Tatran Litovel
40:26 (20:15)

Lovosice v domácím prostředí potvrdily svoje postavení v tabulce a vysoko svého protivníka přehrály. Vyrovnaný byl jen samý úvod střetnutí do stavu 4:4. V 10.minutě vedli naši házenkáři rozdílem čtyř branek 9:5 a litovelská lavička si poprvé vybrala oddechový čas. Do konce prvního poločasu pak dokázal hostující tým zastavit tlak domácích, tomu se již ale neubránil ve druhé půli. V utkání bohatém na branky na obou stranách nakonec s přehledem zvítězily Lovosice rozdílem čtrnácti branek 40:26.

Do utkání se dostali všichni hráči ze soupisky a svůj první extraligový gól si na své konto připsal Jiří Kalík. Střelecky se dařilo především Jirkům Motlovi a Boučkovi, přičemž prvně jmenovaný byl také zvolen hráčem utkání v hlasování fanoušků na FB profilu klubu.

Nyní čekají Lovce dvě velmi těžká střetnutí, když ve středu 5. října předehráváme na Dukle (18:30) a v sobotu 15. října přivítáme v domácím prostředí tým Zubří. V obou zápasech vás budeme potřebovat! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentář trenéra Lovosic – Milan Berka: „Samozřejmě jsme spokojení se ziskem dvou bodů a především s naší útočnou fází. V prvním poločase se nám příliš nedařilo v obraně a výsledkem bylo patnáct branek v naší síti. Jsem rád, že dnes mohli dostat příležitost všichni hráči z lavičky a samozřejmě jsme rádi za další dva body.“

Komentář trenéra Litovle – Alois Lasovský: „Přijeli jsme do Lovosic s tím, že jsme chtěli navázat na náš bodový zisk z předloňské sezóny. Bohužel nám před letošním ročníkem odešli čtyři hráči a jejich kvalita nám určitě chybí. Zahráli jsme slušně do patnácté minuty zápasu, ale jen v prvním poločase jsme udělali jedenáct technických chyb. Ve druhém poločase jsme si pak přestali věřit, nestačili jsme již v obraně na rychlé kombinace domácích. Zápas nám příliš nevyšel, ale musím poblahopřát soupeři k vynikající hře.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Franc, Landa, Havel, Kalík 1, Sýkora 1, Motl 10, Bouček 8, Bičiště 5/1, Chroustovský 4, Klimt 6, Konárik 1, Semerád, Miko 1, Malý 3.

Nejlepší střelci Brna: Zbránek 5, Nedoma 5, Hanák 4, Bechný 4.

Sedmimetrové hody: 1/0 – 0, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 418.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,