Lovci i nadále lídrem soutěže!

Ještě před reprezentační přestávkou stihli naši Lovci zdolat dalšího extraligového soupeře. Do Lovosic přijel bronzový celek poslední sezóny, Cement Hranice.

141024_Hranice-cnh042

9.kolo extraligy mužů:

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice
31:26 (16:11)

Vedoucí Lovosice přivítaly devátý tým tabulky Hranice a začátek utkání nabídl oboustranně opatrnou házenou. V prvních minutách se dařilo oběma brankářům a tak první branku zápasu vstřelil až ve čtvrté minutě hostující Stržínek. Až o minutu později se podařilo domácím Lovcům vyrovnat a od té doby již góly přibývaly v mnohem větším tempu. Lépe se dařilo domácím hráčům, kteří lépe bránili a snadněji se v útoku dostávali do zakončení. V poločase tak Lovci vedli o pět branek a ani ve druhé půli nepřipustili obrat v utkání. Deset minut před koncem to po brance Motla bylo již o osm gólů 26:18, aby nakonec Hranice dokázaly kosmeticky upravit skóre na konečných 31:26.

Nejlepšími hráči zápasu byly vyhlášeni Jiří Motl a Artur Adamík, kteří v hlasování diváků obdrželi stejný počet hlasů. Nyní čeká na všechny extraligové celky reprezentační pauza a další kolo sehrají Lovci v neděli 13.listopadu od 10:30 v hale Frýdku-Místku. Děkujeme všem divákům za podporu! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa 4, Havel 2, Kalík, Sýkora, Motl 8/1, Motejl, Bouček 3, Bičiště 1, Chroustovský 1, Klimt 7, Konárik 1, Semerád, Miko, Malý 4.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 5, Horut 5/2, Samiec T. 3, Čadra 3, Hanzelka 3.
7m hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Hájek, Zelenka, diváků: 752.

Komentáře trenérů

Milan Berka, HK FCC Město Lovosice: „Další z pro nás důležitých vítězství proti jednomu z adeptů na play-off. Dokázali jsme prodloužit domácí neporazitelnost a to nás samozřejmě těší. Měli jsme pomalý začátek, kdy jsme se přizpůsobili soupeři, ale už do poločasu se nám podařilo zrychlit hru a vybudovat si dostatečný náskok. Škoda závěru utkání, kdy jsme vedli již o osm branek, ale přišlo vyloučení na naší straně a soupeř pak dokázal snížit na přijatelnější rozdíl. Ale i tak jsme zápas v poklidu dotáhli do vítězného konce.“

Libor Hrabal, TJ Cement Hranice: „Gratuluji domácím hráčům k vítězství. Lovosice si již v prvním poločase dokázaly vytvořit dostatečný náskok. Jedním z rozhodujících faktorů byla palebná síla lovosických spojek, zatímco my jsme se na každý gól natrápili. Ale bojovali jsme, zápas jsme neodevzdali ani při výraznějším brankovém rozdílu. I druhá půle byla z naší strany bojovná a nemáme se za prohru co stydět.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,