Do sezóny jsme vstoupili skvěle!

První utkání nové sezóny Lovci zvládli na výtečnou a soupeře z Karviné porazili o jedenáct branek 36:25. Nejlepším střelcem se stal Jirka Motl.

14001955_10207682082514541_2091393955_o

1.kolo extraligy mužů:

HK FCC Město Lovosice – HCB Baník Karviná
36:25 (20:13)

Začátek zápasu před napěchovanou halou přinesl naprosto vyrovnaný průběh. Branky se střídaly na obou stranách pravidelně až do stavu 7:7 v 11.minutě střetnutí. Pak se Lovcům podařila šňůra šesti branek, díky které dokázali Karviné odskočit na 13:8. Výrazný náskok si domácí udrželi až do konce první půle, kterou Lovosice vyhrály 20:13. Lovci ve druhém poločase nepřipustili žádné drama a i nadále si udržovali dostatečný náskok. V poklidu tak dotáhli do vítězného konce první domácí střetnutí v poměru 36:25.

Lovci podali velmi dobrý výkon, střelecky se zaskvěl Jirka Motl s deseti góly, osm branek přidali Klimt a nováček v týmu Bičiště. David Bičiště byl také zvolen Hráčem utkání. Vynikající výkon podali oba brankáři: Adamík a střídající Hrdlička.

Další zápas hrajeme na palubovce Jičína v pátek 9. září, další domácí utkání sehrajeme 17. září od 17hodin proti Brnu. Děkujeme vám všem za úžasnou podporu a těšíme se na další zápas! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentář trenéra Radka Bartošice: „Utkání bych zhodnotil dvěma větami: viděli jsme rozdílný výkon brankářů na obou stranách a také odlišné proměňování šancí. To byly hlavní dva faktory dnešního vítězství domácích.“

trenéra Václava Tomana: „Vyplatila se nám dobrá příprava na utkání. Dnes se nám navíc podařilo vše na co jsme sáhli. Vyšel nám celý první poločas a v tom druhém jsme již neměli problém vedení udržet. Výborně zachytali oba brankáři.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Franc, Landa, Havel, Sýkora, Motl 10, Bouček 2/2, Jelínek 1, Bičiště 8, Chroustovský, Klimt 7/1, Konárik 1, Miko, Malý 7.

Nejlepší střelci soupeře: Mlotek 7, Monczka 6, Frančík 3, Plaček 3
Rozhodčí: Pavlát, Točík
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1
Vyloučení: 9 (ČK Chroustovský) – 3