Mladší žáci rozehráli oblastní přebor

V neděli 18. září zahájili v Liberci mladší žáci oblastní přebor 2016/7. Ze sedmičlenného peletonu se vždy dvě družstva nezúčastní, tentokrát to bylo Ústí a Louny.

HF2015 -19

Oblastní přebor mladších žáků 2016/2017

Komplikovaný herní systém se v tabulce promítá nestejným počtem odehraných utkání. Po prvním turnaji je zřejmé, že na špičce soutěže se budou pohybovat družstva Lovosice II a Liberce II. Další kola ukáží, zda se k nim přiřadí Louny či Ústí n.L. Trenéři střídali v obou družstvech všechny hráče, všichni hráči v poli se zapsali do střelecké tabulky. Bez vítězství po prvním turnaji je družstvo Lovosice I, i když jeho herní projev byl výrazně lepší, než dosažené výsledky. Hráno 10 minut osobní obrana a 20 minut hra. V utkání se provádí i 5 nájezdů, jejichž výsledek se do soutěže nezapočítává.

HK Lovosice II – Liberec Handball II 16 : 16 ( 8 : 6, 8 : 10)
Lovosičtí měli vracet soupeři porážku z Házenkářského festivalu. Ve vyrovnaném utkání se soupeři v úvodu přetahovali o skóre (6.min 4:3), závěr osobky patřil Lovosicím. I úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, nicméně domácí využili nedůsledné obrany Lovosic a ztrátu z osobky neježe smazali, ale šli do vedení (10.min 11:13). Zlepšení důrazu v obraně Lovosic se promítlo do skóre a Lovosičtí v samém závěru šťastně srovnali. A nemuseli tak litovat neproměněných šancí a hlavně 7m hodů.

HK Lovosice II – Liberec Handball I 24:8 (11:5, 13:3)
Jednoznačné vítězství, které ale mělo být výraznější. Chyběl důraz a rychlost akcí Lovosic byla o poznání pomalejší než na Házenkářském festivalu.

HK Lovosice II – Baník Most 27 : 18 (12 : 8, 15 : 10)
Na posledním utkání Lovosic II byla až příliš vidět únava. Dokonce více u Lovosic než na soupeři, který vzhledem k pozdnímu příjezdu hrál dvě utkání za sebou. Stínující obrana, pomalý přechod do útoku a spousta nepřesností Lovosic udržela pro Most přijatelné skóre.

HK Lovosice II – HK Lovosice I 34:21 (15:8, 19:13)
Souboje družstev jednoho oddílu jsou nevyzpytatelné. Hrálo se bez obran, obě družstva nechávala své brankáře na holičkách. Zkušenost “II” proti rychlosti “I” se jednoznačně prosazovala.

HK Lovosice I – Liberec Handball I 10:15 (2:8, 8:7)
Úvodní utkání turnaje bylo trochu poznamenáno pozdním příjezdem. Neproměněné tři náskoky Lovosic v úvodu Liberec potrestal (2.min 0:2). V dalším drželi lovosičtí vyrovnanou hru (6.min 2:4), na šance možná i zvítězili. Chybí ale herní zkušenost a ze zbrklé střelby plyne její malá účinnost.

HK Lovosice I – Baník Most 18:22 (5:12, 13:10)
Opakování úvodu utkání s Libercem (2.min 0:3). Solidní pohyb vedl k vytváření šancí, ale úplně sterilní střelba nepřinášela žádný výsledek. Naopak soupeř naivní chyby Lovosic snadno trestal. Ve hře nesl ovoce důraz v obraně, na vítězství to nestačilo.

HK Lovosice I – Liberec Handball II 14:26 (5:13, 9:13)
V závěrečné utkání Lovosice na favorita nestačily. Rozdíl v síle a rychlosti Lovosičtí eliminovali v úvodu utkání technikou, ale zakrátko jim došli fyzické i psychické síly.