Lovci poprvé ztratili, remizovali v Kopřivnici

Na palubovce Kopřivnice se prostě Lovcům nedaří. Čtvrté kolo extraligy, ve kterém naši Lovci nastoupili na palubovce moravského týmu, přineslo první bodovou ztrátu.

lopl12_cs017

4.kolo extraligy:

KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice
31:31 (13:13)

Vstoupit do zápasu co nejlépe a od začátku vnutit soupeři naši hru. Pokrýt jediného a elitního střelce z dálky Miroslava Rachače. To byly jedny z několika taktických pokynů, se kterými naši házenkáři vstupovali do utkání proti Kopřivnici. Nepodařil se ani jeden z nich, když hned v úvodu naši hráči prohrávali 0:3 a Rachač nakonec Lovcům nastřílel celkem 11branek.

První branku Lovců vstřelil za stavu 0:3 až v páté minutě Jirka Motl. Zápas jsme pak dokázali herně i brankově srovnat a k prvnímu trháku nasadili ve 13.minutě. Ze stavu 6:6 jsme dalšími čtyřmi góly odskočili na 10:6. Bohužel místo další zasazené rány jsme soupeře nechali dotáhnout a první poločas nakonec skončil nerozhodně 13:13.

Ve druhé půli jsme neustále vedli, chvílemi i o čtyři branky (naposledy 26:22). Trestuhodně jsme ale opět nechali Kopřivnici dotáhnout naše vedení na remízu a již tradičně nás pak čekal nervózní závěr střetnutí. Soupeř dokonce získal v poslední minutě vedení 31:30, které naštěstí dokázal srovnat Jirka Motl. Kopřivnici v tu chvíli zbývalo dvacet vteřin, ve kterých si ještě stihla vybrat oddechový čas. Na konci měl z postavené devítky možnost skórovat ještě nejlepší střelec soupeře Rachač, jeho branka ale nebyla uznána a oba týmy si tak rozdělili po bodu.

Naši Lovci tak poprvé ztratili. V dalším kole hrajeme v domácím prostředí proti Litovli a to v sobotu 1. října od 17hodin. Přijďte nás podpořit! Děkujeme.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Musím dnes kluky pochválit. Znali jsme sílu soupeře a zápas ukázal, že jsme na něj byli dobře připraveni. Chtěli jsme z něj ale oba body, bohužel jsme nedokázali proměnit některé jasné šance, a to myslím nakonec rozhodlo, že si Lovosice bod odvezly. Nemyslím si, že bychom byli horší než soupeř, i při poslední devítce jsme sahali po výhře, ale branka nebyla uznána. Pokud však budou kluci takhle bojovat v každém utkání, můžeme ještě v další průběhu sezóny překvapit.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V Kopřivnici je zápas vždy emotivní. Ten dnešní měl opět až standardní průběh jako naše předchozí tady. Dostaneme se do vedení, a následně se necháme stáhnout, pak se opět dostaneme do vedení. Vždy v momentu, kdy máme soupeře zlomit nebo dostat se na větší brankový rozdíl, nedáme branku nebo ztratíme míč. A soupeř krůček po krůčku srovnává. Nakonec to dospělo jako vždy ke dramatu, kdy mohly vyhrát oba týmy. Přijeli jsme sem vyhrát, což se nepodařilo. Pro mne je to ztráta bodu, byť jsme nakonec v tom hektickém závěru mohli přijít o oba.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Franc, Landa 1, Havel, Sýkora, Motl 9/2, Bouček 4, Bičiště 2, Chroustovský 2, Klimt 12/1, Konárik, Semerád, Miko, Malý 1.

Nejlepší střelci soupeře: Rachač 11/2, Střelec 6, Hanus 5.

7m hody: 3/2 – 5/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 220.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,