Pokračovala Liga Ústeckého kraje mladších žáků

V Ústí nad Labem pokračovala v sobotu 23. dubna 2016 liga Ústeckého kraje mladších žáků. Vynechávalo družstvo Lovosice B.

Lovo-mld-FM-06

Hráči Lovosice A potvrdili suverenitu v soutěži, když z 24 možných bodů ztratili pouze jeden remízou v nájezdech s domácími. Druzí skončili žáci Loun před třetím Mostem. Tabulka je zkreslena jednak nestejným počtem utkání a jednak v ní nejsou započítané kontumace výsledků Lovosic. Lovosičtí ve Varnsdorfu nastoupili s hráči na soupiskách, které sice byly předem projednané se všemi trenéry, ale beze změny byly schváleny řídícím orgánem až po varnsdorfském turnaji. Hráno 5 minut osobka, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. hra 19:2, osobka 6:1, nájezdy 2:2
Obrovský rozdíl v pojetí házené – důraz a rychlost Lovosic proti silové, ale statické hře domácích se jednoznačně projevil na skóre. Škoda ztráty v loterii nájezdů.

Lovosice A – Baník Most hra 18:9, osobka 10:3, nájezdy 6:0
Rychlost, důraz a nadšení Lovosic sebralo soupeři chuť bojovat a jindy jinak vyrovnané utkání se změnilo v exhibici Lovosic. V osobce si mostečtí nevěděli rady s pohybem lovosických, kupili technické chyby a byli za ně trestáni. Ve hře byl stav utkání ve čtvrté minutě 7:1 a bylo po zápase.

Lovosice A – Slovan Varnsdorf hra 18:6, osobka 6:3, nájezdy 4:0
Nadšeně hrající Varnsdorfští hráli v osobce s favoritem dlouho vyrovnanou partii. Výsledek ve hře už byl jednoznačný, přestože Lovosičtí polevili v obraně i v přesnosti střelby.

Lovosice A – Loko Louny hra 11:7, osobka 6:5, nájezdy 10:4
V závěru turnaje se utkali dosud neporažené celky. Úvod utkání v osobní obraně byl vyrovnaný, soupeři se přetahovali o výsledek i kvůli spoustě technických chyb na obou stranách. Šťastnější byli lovosičtí, kteří proměnili trhák v posledních vteřinách hry. V nájezdech se Lovosice předvedli, neboť všichni hráči proměnili své pokusy. Také hra byla dlouho vyrovnaná a soupeři se střídali ve vedení (10.min 6:5). Série vyloučení Lovosických hráčů kupodivu více namotivovala lovosické, kteří postupně překlápěli skóre na svoji stranu (15.min 8:6).

6.Slovan Varnsdorf 0–0–32 3–6–23 4–7–21 26 32

Celé družstvo Lovosic zaslouží pochvalu za předváděnou hru. Důraz v obraně, rychlý přechod do útoku a kolektivní pojetí se promítlo do výsledků. Vyzdvihnout zaslouží zvládnutí psychického tlaku v utkání s Louny (prakticky druhou polovinu utkání hráli v oslabení).