Lovci začínají svoji „Cestu za snem“

Čtyři týmy se budou radovat z postupu do semifinále letošního ročníku extraligy, čtyři se budou muset sklonit před uměním soupeře. Začíná čtvrtfinále extraligy!

jetotadyČtvrtfinále extraligy mužů 2015/2016:

Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice

Termíny utkání:

sobota 16.4. od 11:00 Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice
neděle 17.4. od 10:30 Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice
sobota 23.4. od 17:00 HK FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň

Čtvrtfinálové série se hrají na 3 vítězná střetnutí, případné další zápasy:

neděle 24.4. od 17:00 HK FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň
středa 27.4. od 18:00 Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice

Zájezd na utkání v Plzni (přihlášky pouze do úterý 12. dubna): ZDE

V sobotu 16. dubna začíná pro extraligu nadstavbová část sezóny. Čtyři dvojice, které se dokázaly probojovat do skupiny o 1.-8.místo, budou mezi sebou bojovat o čtyři semifinálová místa a následnou možnost získat titul pro Mistra České republiky. Mezi nimi jsou opět i naši Lovci, kteří se po základní části umístili na šesté příčce a jejich čtvrtfinálovým soupeřem se stal třetí tým tabulky, Mistr z posledních dvou let tým Talentu M.A.T. Plzeň.

Představení soupeře: Talent M.A.T. Plzeň

Poněkud nezvyklá situace nastala pro Plzeň po skončení základní části extraligy. Dvojnásobný český mistr posledních dvou let totiž neskončil na prvním místě tabulky, tak jak se mu to podařilo v posledních dvou letech, ale „až“ třetí. Jeho ztráta na první Duklu činila 3body, na druhé Zubří (se kterým hrálo v posledním kole přímou bitvu o konečné 2.-3.místo) jediný bod. Nečekaných ztrát v základní části soutěže (které se ovšem letos nevyhnuly snad žádnému klubu) bychom mohli najít více: ať již zápas 2.kola doma proti Frýdku-Místku (26:26), prohraný zápas v Jičíně hned v dalším kole ligy, další domácí ztráta v podobě prohry se Zubřím ve 12.kole nebo třeba porážka ve Frýdku-Místku. Všechny tyto výsledky nakonec rozhodly o tom, že Plzeň půjde do nadstavby ze třetí příčky a v případě postupu do semifinále i finále by se již její hráči museli vyrovnat s faktem, že rozhodující utkání nebudou hrána na plzeňské palubovce.

Základní statistiky soupeře po základní části (dále ZČ):

Umístění po ZČ 3.místo
Skóre: 659:531.
Nejlepší střelec: Milan Škvařil (spojka, 128branek)
Nejlepší střelec 7m hodů: Michal Tonar (spojka, 20branek)
Nejtrestanější hráč: Jakub Šindelář (pivot, 30 x 2min trest)
Zákroky brankářů: Radek Motlík 210, Karel Šmíd 107
Celková úspěšnost střelby: 61,94%

Největší úspěchy soupeře a bilance týmu v posledních 3letech.

Historie mezinárodní házené se v Plzni datuje od roku 1953. Po celou dobu trvání patřila plzeňská házená, i když pod různými názvy (TJ Spartak, Škoda, JATAS, HC Kovopetrol, TJ Lokomotiva Plzeň, Talent M.A.T. Plzeň) k tomu nejlepšímu, jak v bývalém Československu, tak i nyní v České republice. Plzeňští házenkáři se stali 10x korunními princi prvoligových soutěží a 7x obsadili 3. místo. První titul Mistr ČSSR – sezóna 1973/1974.

Před třemi lety v sezóně 2012/2013 obsadila Plzeň šestou příčku, aby v dalších dvou sezónách vystoupala až na extraligový trůn a dvakrát za sebou získala titul Mistra ČR. Předloni, kdy se hrála nadstavbová část, slavila Plzeň první titul po delší době již 3kola před koncem a to díky vítězství na naší palubovce. Na stejném místě se odehrávaly její oslavy i v poslední sezóně, když naše Lovce porazila tentokráte v play-off na tři utkání.

Náš tým: HK FCC Město Lovosice

Našim Lovcům se letošní sezóna příliš nevydařila a jediné, co by to mohlo ještě změnit, by byl právě postup do semifinále extraligy. Jako finalista poslední sezóny jsme určitě měli ambice na to, abychom po základní části skončili nejhůře na čtvrté příčce. To se nám ale nepovedlo a po 22kolech patří lovosickým házenkářům až šestá příčka. Sezóna od začátku nebyla ideální, nutno přiznat, že k tomu nepřispělo ani velké množství zraněných hráčů na naší straně, nicméně hlavní příčinou byly  špatné výkony Lovců na venkovních hřištích. Ať již to byla prohra v Kopřivnici, zbytečné prohry v Brně, Jičíně, Frýdku-Místku nebo Karviné. Naše zápasová bilance na hřištích soupeřů není dobrá: 2 výhry – 1 remíza – 8 proher, což rozhodně nemůže být vizitka týmu myslícího na medailové příčky. Výsledkem je celková šestá příčka po základní části a velmi ztížená pozice do nadcházejícího play-off.

Základní statistiky soupeře po základní části (dále ZČ):

Umístění po ZČ 6. místo
Skóre: 578:579.
Nejlepší střelec: Jiří Bouček (spojka, 97branek)
Nejlepší střelec 7m hodů: Jiří Bouček (spojka, 14branek)
Nejtrestanější hráč: Jiří Semerád (pivot, 12 x 2minuty)
Zákroky brankářů: Artur Adamík 355
Celková úspěšnost střelby: 51,70%

Největší úspěchy Lovců a bilance týmu v posledních 3 letech.

Největší úspěchy našeho klubu v nejvyšší mužské soutěži nastaly v éře samostatné české soutěže. Extraligové družstvo mužů získalo v její historii 2x stříbrné medaile (2010/2011, 2013/2014), třikrát skončilo na bronzové příčce (2005/2006, 2006/2007, 2013/2014). Dvakrát se stalo vítězem Českého poháru (2011/2012, 2014/2015) a v letošním ročníku došlo do jeho finále, kde podlehlo Karviné.

V posledních třech letech neskončili naši házenkáři hůře než na čtvrté příčce. Tu obsadili před třemi lety v sezóně 2012/2013, o rok později v sezóně 2013/2014 vybojovali bronzovou medaili a v poslední sezóně 2014/2015 jsme podlehli až ve finále Plzni a získali stříbrnou medaili.

Vzájemná utkání Lovci vs. Plzeň v posledních 2 sezónách.

S naším celkem se Plzeň v loňské sezóně utkala celkem pětkrát s bilancí 4 výhry a 1 prohra ve prospěch Západočechů. Letos jsme se s Plzní potkali dvakrát, v rámci 7. kola soupeř vyhrál suverénně 36:28 a porazil nás i na naší palubovce 27:24. Za poslední dva roky tak máme s Plzní nelichotivou bilanci 1 výhry – 6 proher.

Sezóna 2014/2015

Základní část:

  • Lovosice – Plzeň 31:27
  • Plzeň – Lovosice 35:25

Finále play-off:

  • Plzeň – Lovosice 26:18
  • Plzeň – Lovosice 33:25
  • Lovosice – Plzeň 21:22

Sezóna 2015/2016

  • Plzeň – Lovosice 36:28
  • Lovosice – Plzeň 24:27

Přesto, že je dlouhodobá bilance Lovců proti Plzni špatná, je v našich silách favorita porazit. Může se nám to ale povést jen s vaší pomocí. Pomozte Lovcům projít plzeňskými hvozdy na své Cestě za snem! Sledujte oficiální klubové kanály a buďte s Lovci u toho, když se budou prát o postup. Jsme jeden tým, my a vy!

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,