Mladší žáci Lovosic se zúčastnili Prague Handball Cupu

Také velikonoce 2016 patřily házené. Mladší žáci Lovosic se zúčastnili Prague Handball Cupu, velké mezinárodní přehlídky mládežnické házené. V naší kategorii se v deseti kvalifikačních skupinách utkalo o postup do vyřazovacích bojů celkem 64 družstev z 10 států Evropy. Postup mladších žáků Lovosic ze skupiny z druhého místa je úspěchem. V dalších kolech, již vyřazovacích, však byli soupeři nad jejich síly. Vítězem byl dánský tým  OBG Handbold před Duklou Praha a HC Zubří. Hráno 2 x 15 minut.

SKUPINA D (pátek, sobota):

Lovosice – Ajax Copenhagen II (DEN) 14:4 (6:3)
Dánští žáci drželi s Lovosicemi krok jen v úvodu utkání (5.min 2:2). Proti důrazné obraně a pohyblivému útoku Lovosic se nemohli prosadit.

Lovosice – SK Házená Polanka (CZE) 17:7 (8:3)
Lovosicím vyšel drtivý nástup (3.min 2:0, 10.min 5:0). Polanka jen obtížně překonávala důraznou obranu a výborné brankáře Lovosic.

Lovosice –  Tatran Litovel 10:19 (5:10)
Večerní utkání Lovosicím vůbec nevyšlo. Litovelští sice nezachytili nástup Lovosic (5.min 3:0, 7.min. 4:2), ale nepochopitelný útlum Lovosic a neproměňování vytvořených šancí v následujících osmi minutách  umožnilo litovelským obrátit skóre na poločasových 5:10.  K otočení skóre zpět chybělo Lovosicím srdce, Litovel byla výrazně bojovnější.

Lovosice – MKS Poznań (POL) 17:8 (10:4)
Individualistická hra Poláků nemohla proti důrazu a rychlosti Lovosic nést ovoce

Lovosice – HC Sporta Hlohovec (SVK) 12:11 (7:6)
Tentokrát měl vydařený vstup do utkání soupeř (6.min 1:4). Důraz v obraně, výborní brankáři a rychlost v útoku přinesla Lovosicím ovoce (12.min 6:6). Také ve druhé půli Lovosičtí s bouřlivou podporou rodičů  z tribuny pokračovali v tlaku (25. min 12:8). V samém závěru jim ale docházely síly, vítězství však uhájili.

Lovosice – TJ JM Chodov Praha (CZE) 21:7 (9:5)
Oslabený soupeř v pozdních hodinách druhého herního dne nestačil na uvolněně hrající Lovosice.

VYŘAZOVACÍ BOJE (neděle)

Lovosice – Selestat Alsace Handball (FRA) 6:27 (1:14)
Brzké ranní utkání třetího dne turnaje Lovosičtí naprosto nezvládli. V obraně jen přihlíželi rychlosti Francouzů a v útoku si s důrazem obránců a obrovitým brankářem naprosto nevěděli rady.

Lovosice – Baník Karviná (CZE) 6:16 (4:9)
K utkání, které již nic nerozhodovalo, přistoupili soupeři rozdílně. Karviná rozhodně víc chtěla vyhrát, než chtěli Lovosice. A tak nebylo čím eliminovat fyzickou převahu soupeře.

SESTAVA LOVOSIC:

Brankáři – Lukáč, Kalivoda, Agler A.
Hráči – Lopata, Bednařík, Sozanský,  Agler M., Bareš, Kryšpín,  Štolba,  Hron, Jakub, Vaverka,Vojíř, Král.

Za předvedené výkony ve skupině se Lovosičtí nemusejí stydět, náročný souboj o postupové místo zvládli, škoda jen výpadku s Litovlí (ta se probojovala mezi posledních osm). Družstva ve vyřazovací části již byla nad jejich síly a solidní výsledek bylo možné dosáhnout jen nezměrnou bojovností. Vynikající a zejména stabilní výkony po celý těžký turnaj odváděli Kalivoda a Lukáč v brance a v poli Lopata s Bednaříkem, líbil se i Sozanský. Ostatní rozhodně nezklamali, ale jejich výkony byly velmi nevyrovnané, vynikající okamžiky střídali s hrubými chybami.

Utkání ve vyřazovací části ukázala, že moderní házená už v této kategorii je o rychlosti, důrazu a hlavně o bojovnosti.