Mladší žáci dominovali domácímu turnaji

Úvodní turnaj jarní části ligy Ústeckého kraje mladších žáků se konal v Lovosicích ve sportovní hale Chemik v sobotu 19. března 2016. Vynechávalo družstvo Baníku Most. Po peripetiích se soupiskami, když za domácí A-čko mohlo nastoupit jen 9 hráčů, zato B-čku by nestačila střídačka, přeci jen vítězství v turnaji zůstalo v Lovosicích. Hráči Lovosice A přidali k technice a pohybu i srdce a to neslo ovoce. Stejně dobře si vedlo i B-čko na druhém místě, kde zejména nováčkové podali výborný výkon. Pochvalu zaslouží celé družstvo, neboť při pravidelném střídání kompletních sedmiček družstvo drželo výkonnost. Třetí skončili žáci Loko Louny, kteří doplatili na nevyrovnané výkony. Tygři Ústí odehráli turnaj s minimálním počtem hráčů, stejně jako Varnsdorf, který si odváží zaslouženě body v osobce. Tabulka je zkreslena nestejným počtem utkání. Hráno 5 minut osobka, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Lovosice B hra 12:9, osobka 4:3, nájezdy 4:2
V úvodní osobce si A-čko dlouho nevědělo rady s pohybem B-čka. Ve hře se prosadila zkušenost.

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. hra 12:2, osobka 2:1, nájezdy 0:2
Neproměňování Lovosic v osobce drželo dlouho Tygry v naději, utkání už ubylo jednoznačné

Lovosice A – Loko Louny hra 10:8, osobka 7:5, nájezdy 6:4
V osobce rozhodl bleskový nástup Lovosic (2.min 4:0). Ve vyrovnaném utkání rozhodlo srdíčko.

Lovosice A – Slovan Varnsdorf hra 4:14, osobka 5:0, nájezdy 2:0
Varnsdorfští bez střídání nemohli v takhle dlouhém turnaji vzdorovat

Lovosice B – Slovan Varnsdorf hra 12:7, osobka 3:3, nájezdy 3:2
Lepší pohyb v osobce přinesl varnsdorfským ovoce, utkání už ale bylo jasnou záležitostí.

Lovosice B – Tygři Ústí n.L. hra 10:5, osobka 5:3, nájezdy 5:4