První prověrku roku 2016 Lovci zvládli

V šestnáctém kole extraligy se naši házenkáři představili před domácím publikem proti týmu Tatranu Litovel. Toho na podzim porazili o tři branky, v domácím zápase svoje vítězství zdvojnásobili.

12644988_1241900312492987_709409069085288050_n16.kolo extraligy:

HK FCC Město Lovosice – Tatran Litovel
30:24 (18:14)

Desátý celek extraligové tabulky byl Lovcům vyrovnaným soupeřem téměř po celý první poločas. Oba týmy se střídaly ve skórování a ve 25.minutě střetnutí platil na ukazateli stav 14:13 pro naše hráče. Téměř pět minut ale Lovosice soupeři nedovolily skórovat, zatímco samy byly čtyřikrát úspěšné a získaly výraznější náskok 18:13. Ten se v poslední minutě podařilo nejlepšímu střelci soupeře Perničkovi snížit na poločasových 18:14.

I vstup do druhé půle se vydařil našim hráčům, kteří přidali třígólovou sérii a rázem tu bylo sedmibrankové vedení 21:14. Tento náskok se hostujícímu celku dařilo zkorigovat na rozdíl čtyř branek, vzápětí si Lovci vzali zpátky 6-7gólový náskok. Na tom, že naše vedení nedostalo větších rozměrů, měl velký díl hostující brankář Baránek, který vedle dalších šancí zlikvidoval i sedmičky Landovi a Boučkovi.

Nakonec i přes jeho velmi dobrý výkon Lovci vyhráli o šest gólů 30:24, Hráčem utkání byl vyhlášen osmibrankový střelec Lukáš Malý. Připsali jsme si tak další dva body do ligové tabulky, celkem jich mají Lovci na svém kontě sedmnáct. V dalším kole jedeme do Zlína, kde hrajeme v neděli 14. února od 16hodin.

Na všechny příznivce pak čeká trojutkání našeho týmu v domácím prostředí: v neděli 21. února přivítáme úřadujícího Mistra ČR Talent Plzeň, ve středu 24. února hrajeme semifinále proti Jičínu a v sobotu 27. února přivítáme Kopřivnici.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Máme za sebou první letošní domácí utkání, ve kterém jsme získali dva body. V prvním poločase jsme měli problémy s obranou, soupeř nám dal čtrnáct branek. My jsme si vytvořili mnoho šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Do druhé půle jsme si vytvořili náskok čtyř branek, ale naše vedení mělo být určitě vyšší. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, bohužel mínus vidím v úseku mezi 45. až 57. minutou, kdy jsme vstřelili pouze dvě branky. Jinak samozřejmě máme radost z výhry.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Hrdlička – Franc, Landa 1/1, Havel 5, Sýkora 3, Bouček 10/2, Jelínek, Chroustovský 1/1, Barth, Klimt, Semerád 1, Jahn, Miko 1, Malý 8.

7m hody: 6/4 – 5/3, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 421.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,