Konečně zápas bez nervů.

V devatenáctém kole extraligy nastoupili naši Lovci proti týmu Kopřivnice. Přestože jsme na podzim u soupeře prohráli o dvě branky, sobotní střetnutí bylo zcela v naší režii.

20160227081551 (2)

19.kolo extraligy:

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice
37:27 (20:14)

Na podzim jsme se v Kopřivnici postarali o nepříjemné překvapení na náš účet, když jsme na palubovce nováčka podlehli 26:28, o to větší motivaci pak naši Lovci měli do sobotní odvety v domácím prostředí.

Již začátek zápasu naznačil, že tentokráte nechceme ponechat nic náhodě, ale naopak dokázat, že před blížícím se play-off se naše sportovní forma bude zlepšovat. Po šesti minutách svítil na ukazateli stav 5:0 v náš prospěch a hostující trenér sáhl po oddechovém čase. Po něm se jeho celku podařilo konečně skórovat a to dokonce třikrát v řadě (5:3 v 7.minutě zápasu). Další šňůra ale patřila našim Lovcům, kteří po čtvrtině zápasu vedli rozdílem sedmi branek 11:4 a v pohodě zvládli i zbytek první půle, kterou nakonec vyhráli poměrem 20:14.

Ve druhé půli Lovci nepřipustili žádné drama, naopak navyšovali svoje vedení. To v 51.minutě činilo již 11branek 31:20 a na konci se zastavilo na desetigólovém rozdílu 37:27. Pomohl k tomu dobrým výkonem i brankář Honza Hrdlička, který po poločase vystřídal pozorného Artura Adamíka v naší brance.

Hráčem utkání byl vyhlášen střelec Vašek Klimt.

Lovci si po vítězství nad Kopřivnicí připsali desátou výhru v sezóně a postoupili na šestou příčku extraligové tabulky. V dalším kole jedeme do Karviné, kde nastoupíme v neděli 6.března od 10:30 hodin. Domácí utkání sehrajeme o týden později, v sobotu 12. března proti Hranicím. Vtom čeká na naše fanoušky jedno velké překvapení. Mezitím ale pojedeme na Duklu (!), kde budeme předehrávat zápas 22.kola a to z důvodu účasti našeho soupeře v evropském poháru. Utkání v Praze se hraje ve středu 9. března od 18hodin.

Utkání Lovců před play-off:

• 6. 3. 10:30 Karviná – Lovosice 20.kolo extraligy
  • 9. 3. 18:00 Dukla Praha – Lovosice 22.kolo extraligy
  • 12. 3. 18:00 Lovosice – Hranice 21.kolo extraligy
  • 23. 3. 18:00 Karviná – Lovosice 1.utkání finále Českého poháru
  • 25. 3. 18:00 Lovosice – Karviná 2.utkání finále Českého poháru

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Nic jsme nepodcenili a po zápase u nás panuje velká spokojenost. V prvním poločase jsme dostali až příliš mnoho gólů. Obdrželi jsme sedm branek za dvacet minut a ve zbývajících deseti minutác jsme pak obdrželi stejný počet. Chybí nám malinko instinkt zabijáka. Zápas měl od první minuty jasného vítěze, od začátku utkání jsme tahali za delší konec provazu. V závěru utkání už to bylo o dvanáct branek a pak přišly už jen kosmetické úpravy skóre.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Landa, Havel 4, Sýkora 3, Motl 5, Bouček 7/1, Jelínek, Chroustovský 3, Klimt 9/1, Semerád, Miko, Malý 6/1.

7m hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Haramul, Blanar, diváků: 486.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,