Mladší žáci na turnaji Olma Cup

Ve dnech 16. a 17. ledna 2016 se družstvo mladších žáků zúčastnilo silně obsazeného turnaje Olma Cup 2016 v Nové Bystřici. V  turnaji suverénně zvítězila Dukla.

Olma Cup 2016

VB_mlz_2016_3

Vítězný tým všechny ostatní družstva převyšoval silou, rychlostí i technikou. Překvapením bylo druhé místo Talentu Plzeň. I třetí Jičín hrál rychlou, důraznou házenou. Lovosičtí skončili s bramborovou medailí, když trestuhodně prohospodařili utkání s Plzní a s Jičínem jim chyběl k úspěchu kousek štěstí. Většina utkání byla naprosto vyrovnaná a ani druhý hrací den dlouho nebylo rozhodnuto o konečném pořadí (kromě vítěze). Hráno 2 x 15 minut každý s každým.

Výsledky Lovosic:

HK Lovosice  – SK Velká Bystřice 12:11 (5:5)
V úvodu měli navrch brankáři a obrany (8. min 2:1). Rozhodující pro vítězství bylo, že lovosicčtí eliminovali ostré spojky soupeře. A tak v přetahované o skóre byli stále vepředu (22.min 9:8). Vyrovnané utkání skončilo tentokrát vítězstvím Lovosic.

HK Lovosice  – Dukla Praha II 18:12 (9:4)
Drtivý úvod Lovosic rozhodl o vývoji utkání (10. min 7:3). Strůjcem vítězství byla opět důrazná obrana a rychlý přechod do útoku. O branky Lovosic se rozdělilo deset střelců.

HK Lovosice  – SSK Talent Plzeň 12:14 (8:5)
Ani výrazné vedení  (9. min 7:2) Lovosicím na vítězství nestačilo. Totální výpadek lovosické obrany ve druhém poločase vrátil Plzeňské do utkání (22. min 12:11) a když Lovosice nedokázali v posledních 8 minutách vstřelit branku, letos poprvé s Talentem prohráli.

HK Lovosice – ŠKP Bratislava 14:12 (8:7)
Drtivý nástup  (4.min 3:0, 12.min 7:3) lovosické ukolébal a neproměňování šancí trestal soupeř rychlými útoky (21.min 9:10). Vítězství vydřené v závěru ale odpovídalo poměru sil na hřišti.

HK Lovosice  – HBC Jičín 12:14 (7:7)
Ve vyrovnaném utkání vyzněl úvod lépe pro Jičín (5.min 1:3). I přes několik vyloučení dovolila lovosická obrana jičínským jen málo a naopak se prosazoval pohyb v lovosickém útoku. Hluchých 5 minut Lovosic v úvodu 2. půle katapultovalo Jičín do vedení (21.min 7:10). Minutu před koncem svitla Lovosicím naděje (29.min. 12:13), ale Jičín z rychlého útoku pečetil.

HK Lovosice  – Dukla Praha I 6:28 (3:15)
K utkání, ve kterém již o nic nešlo, přistoupily oba týmy zcela rozdílně. Tomu odpovídal i výsledek. Z alibistické hry lovosických hráčů a agresivní obrany Dukly vyplývaly technické chyby a Dukla snadno z rychlých útoků skórovala.

7. ŠKP Bratislava 0 0 6 60 : 103 0 -43

Na výsledcích se výrazně podílí oba brankáři Lukáč a Kalivoda. Důrazem v obraně a nápaditostí se prosazovali Bednařík a Lopata, v útoku se dařilo Štolbovi. Trenéři ocenili snahu všech hráčů za obranu a o rychlost v útoku. Ve všech zápasech nastoupili všichni a všichni se také zapsali do tabulky střelců. Výborný výkon družstva Lovosic v turnaji trochu zastínilo poslední utkání s Duklou. Ale družstvo za reprezentaci lovosické házené zaslouží pochvalu.

Sestava Lovců: Lukáč, Kalivoda  –  Lopata, Bednařík, Štolba, Vojíř, Sozanský, Agler M., Heller, Kryšpín, Bareš, Hron, Vaverka