Mladší žáci na turnaji v Praze

O víkendu 5.- 6. prosince 2015 se družstvo mladších žáků zúčastnilo silně obsazeného turnaje Dukla Cup 2015. V turnaji suverénně zvítězila domácí Dukla I, naši hráči skončili pátí.

Dukla Praha, vítěz turnaje, všechna družstva převyšovala silou, rychlostí i technikou. I druhý Jičín hrál rychlou, důraznou házenou. Další družstva již nedisponovala tak širokou základnou technicky a silově vybavených hráčů. Hráno 2 x 15 minut každý s každým.

Výsledky Lovosic:

HK Lovosice – HBC Jičín 6:10 (4:3)
Důrazná obrana a výborní brankáři Lovosic eliminovali pohyblivost jičínských a z bleskových protiútoků skórovali (11. min 4:2). Nepochopitelný výpadek v obraně dovolil Jičínu 6-gólovou šňůru a zdálo se po utkání (21. min 4:8). Kluci to nevzdali a tak uhráli důstojný výsledek.

HK Lovosice – SK Velká Bystřice 14:14 (7:10)
Ve vyrovnaném utkání měl soupeř navrch ve střelbě spojek a dostal se do až 3-brankového vedení (12.min 6:9). Zvýšení důrazu v obraně a rychlým přechodem do útoku lovosičtí překlopili výsledek na svoji stranu (22.min 11:10). Přetahovaná o skóre skončila spravedlivě.

HK Lovosice – Dukla Praha I 12:22 (3:11)
Čtyři technické chyby Lovosic v řadě a bylo po zápase (6.min 1:4, 8.min 1:8). Ve druhé půli lovosičtí trochu zvedli hlavu a s lavičkou Dukly sehráli vyrovnané utkání.

HK Lovosice – SSK Talent Plzeň 11:6 (7:4)
Úvodní nedělní utkání se známým soupeřem bylo soubojem obran a brankářů (8.min 4:3). Časem se prosazovala větší rychlost Lovosických, která nedovolila soupeři srovnat skóre.

HK Lovosice – Dukla Praha II 11:18 (6:11)
Úvodní hrubky rozhodčích lovosičtí nezvládli psychicky a složili zbraně (6.min 1:5, 12.min 2:9). Oddechový čas Lovosicím pomohl a důraz v obraně a zrychlení hry v útoku znamenalo postupné smazávání hrozivého skóre (19.min 9:11). Následovaly za sebou dva nepochopitelné úlety v obraně (7m a 2-minutové tresty) a drama se nekonalo.

HK Lovosice – HC Zlín 16:9 (8:7)
Poslední utkání bylo víc o vůli, neboť na obou družstvech byla vidět únava z těžkého turnaje. Vyrovnané utkání rozhodl větší důraz Lovosic v obraně, když ve druhé půli obrana s brankáři eliminovala ostré spojky Zlína.

7. HC Zlín 0 0 6 61 : 110 0 -49

Solidní výsledky družstva Lovosic byly opřené o výborné výkony obou brankářů – Lukáče a Aglera A. Z důrazné obrany (Lopata, Bednařík, Agler M., Heller) vycházely i úspěchy v útoku (Lopata, Bednařík, Štolba, Heller, Vojíř). Právě rychlost byla jediná zbraň, kterou jsme byli schopni eliminovat důrazné obrany soupeřů. Škoda selhání v utkání s Duklou II. Téměř ve všech zápasech nastoupili všichni a většina se také zapsala do tabulky střelců. Pochvalu za reprezentaci lovosické házené zaslouží celé družstvo.

Sestava Lovců: Lukáč, Agler A. – Lopata, Bednařík, Štolba, Heller, Vojíř, Bareš, Hron, Kryšpín, Sozanský, Agler M.,