Cesta na Olymp začíná

Regionální Házenkářské Centrum (RHC) Lovosice připravilo dvouletý tréninkový plán pro hráče ročníků 2002-2003. Celý program začal letos na podzim.

To se na dvou tréninkových kempech se sešlo přes 40 hráčů z ústeckého kraje. Hlavní trenérka olympijských nadějí Andrea Řezníčková si společně s trenérem házenkářských nadějí Václavem Starým vyberou dvacítku hráčů. Hráči širší nominace se pod hlavičkou RHC budou připravovat na letní olympiádu mládeže v roce 2017.

Ročníky 2003 se sešli ve sportovní hale Chemik v září 2015. Pod vedením Marka Trefného si hráči společně zatrénovali a zahráli házenou. Stejný program absolvovali tento víkend také hráči narození v roce 2002. Kempu se zúčastnili hráči tří největších klubů ústeckého kraje. Z Loun využili pozvánku 3 hráči, z Mostu dorazilo hráčů 7 a největší zastoupení měli Lovosice 13 hráčů. Protože ne všichni pozvaní hráči z kraje do Lovosic dorazili, doplnili jsme tým mladšími spoluhráči.

V sobotu 24.10 se ve sportovní hale sešlo 23 hráčů a první trénink jsme věnovali pouze házené. Kluci byli rozděleni do 3 týmů a zahráli si miniturnaj házené. Po společném obědě jsme si odpočinek vyplnili házenkářským kvízem a motivačním filmem. Od 16:00 nás čekala druhá část sportovního dne společně s hosty minikempu. Odpolední trénink byl zaměřený na útočné herní činnosti jednotlivce a součinnost dvojic v útoku. V první části jsme se věnovali střelbě a uvolnění z křídla, ze spojky a z pivota. Druhou část jsme zaměřili na součinnost spojky s křídlem a spojky s pivotem.

Kluci vylepšovali své dovednosti pod vedením extraligových hráčů Lovosic. Spojkám a křídlům se věnovali Jirka Bouček s Václavem Francem a o pivoty se staral Ivoš Havel. Na každém stanovišti se do práce zapojili samozřejmě i trenéři minikempu Pavel Roušar z Mostu a lovosičtí trenéři Andrea Řezníčková, Ondřej Havlovec a Václav Starý. Celý trénikový program jsme zakončili sérií zpevňovacích a stabilizačních cvičení, které kluci dostali jako domácí úkol.

Příští rok máme v plánu ještě 3 srazy (únor, duben, květen) a celou letošní přípravu bychom rádi zakončili světovými hrami v Klagenfurtu. Věříme, že se nám podaří sehnat dostatek financí a v červnu vyrazíme získávat zkušenosti do Rakouska. Ale máme před sebou ještě dlouho cestu a doufáme, že během dvou let nás hráči příjemně překvapí a o nominaci do výběru se poperou.

Kategorie: mládež, RHC