Lovci ulovili první bod, vezou jej ze Zubří!

Naši házenkáři dnes nastoupili k úvodnímu kolu nového ročníku extraligy a jejich soupeřem bylo silné Zubří. Jak se jim zápas vydařil se můžete dočíst v článku.

Lovo-Apolda-04

1.kolo extraligy:

HC Gumárny Zubří – HK FCC Město Lovosice
33:33 (18:13)

Po několika nepřesnostech na obou stranách začal gólový účet utkání náš křídelník Lukáš Malý ve 2.minutě střetnutí. Na obou stranách velmi dobře fungovala spolupráce spojek a pivota, v našem družstvu se prosazoval Havel, na straně domácích pak Šíra. Vyrovnaný stav platil do 12. minuty střetnutí. Pak jsme ale sérií nepřesností umožnili soupeři odskočit na 8:5 (15.minuta) a trenér Šuma si vyžádal první oddechový čas. Bohužel ani po něm se Lovcům nedařilo a i díky hře v oslabení dokázal soupeř svůj náskok ještě navýšit (11:6 19.minuta). Nakonec jsme stejným rozdílem prohráli i první třicetiminutovku a to poměrem 18:13 pro Zubří, když poslední branku první půle vstřelil z postavené devítky už po čase Tomáš Řezníček.

Druhá půle přinesla z naší strany zlepšení ve hře a projevilo se to i na skóre, když jsme se dvakrát dokázali soupeři přiblížit na rozdíl dvou branek (19:17, 23:21 – 43.minuta střetnutí). Po dobrém uvolnění Václav Klimta jsme dokonce snížili na těsný rozdíl 22:23 a oddechový čas si rázem vybíral domácí trenér Andrej Titkov. I po něm se ale dařilo našim Lovcům, ve 45.minutě Jirka Motl ze sedmičky vyrovnával na 23:23. Když se k naší zlepšené hře přidal dobrými zákroky ještě brankář Adamík, podařilo se nám jít po dlouhé době do vedení: 24:23 ve 48.minutě zápasu. Následující minuty nám vyšly skvěle a podařilo se nám náskok navýšit nejprve na 28:25, později na 30:27. Závěrečné minuty ale přinesly drama, Zubří i díky štěstí v podobě odražených míčů dokázalo snížit na jednobrankový rozdíl a v poslední vteřině srovnalo Matějem Šustáčkem na konečných 33:33.

Lovci předvedli ve druhé půli dokonalý obrat, bohužel se jim nepodařilo v závěrečných minutách uhájit vícebrankový náskok. Ze Zubří tak Lovosice vezou první extraligový bod a již dnes je jasné, že Valaši již doma příliš rozdávat nebudou a bod je to velmi cenný.

V dalším kole se poprvé představíme v domácím prostředí a to v sobotu 12. září v 17hodin. Přijďte nás všichni podpořit v repríze loňského semifinále proti Brnu.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „neměli jsme dobrý vstup do utkání a soupeři se podařilo odskočit na rozdíl pěti branek. Všechno vznikalo po našich technických chybách a nepřipravené střelbě, k tomu nám chyběly zákroky brankářů. Museli jsme změnit obranu, když nám 0:6 nefungovala. Začali jsme praktikovat obranu 1:5 na Řezníčka a ta nám pomohla k obratu v zápase. Dařilo se nám pak i dávat jednoduché branky z přechodu do první vlny. Osm vteřin před koncem soupeř rozehrával devítimetrový hod, nám se nepodařilo jeho útok přerušit a Šustáček nakonec srovnal. Je to pro nás cenný i prohraný bod zároveň, my jsme v utkání vstali z mrtvých, ale po průběhu poslední čtvrthodiny jsme o bod zároveň přišli.“

Průběh utkání:

2:4, 5:4, 5:5, 8:5, 11:6, 13:8, 15:9, 18:13 – 19:16, 21:17, 23:22, 23:25, 25:28, 27:30, 29:30, 30:31, 32:33, 33:33

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík, Hrdlička – Bouček 2, Havel 6, Chroustovský 3, Klimt 5, Landa 2, Malý 3, Motl 12, Miko, Semerád, Jelínek, Franc, Sýkora

7m hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Hanák, Horáček, diváků:

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: