Mladší žáci na Házenkářském festivalu skončili druzí

Ve dnech 22 a 23. srpna 2015 proběhl ve sportovním areálu v Lovosicích druhý ročník Házenkářského festivalu v kategoriích minižáci, mladší a starší žáci. Domácí mladší žáci představili dvě družstva. O tom, jak se jim dařilo, si můžete přečíst v článku.

Festival2015 03

V turnaji jednoznačně zvítězila Dukla Praha, která hrála moderní házenou s agresivní vysunutou obranou, rychlým přechodem do útoku. Další čtyři týmy v pořadí Lovosice A, Úvaly I., Louny a Dukla Praha II. byly velmi vyrovnané. Vyrovnané byly tři týmy ze závěru tabulky, byť výkonnostně slabší. Nejlepším střelcem i hráčem byl vyhlášen Truksa z  Dukly, nejlepším brankářem lovosický Lukáč. Turnaj byl doplněn řadou soutěží (přesnost a rychlost střelby, přetahování lanem). Hráno 2 x 12,5 min.

Výsledky Lovosic

Lovosice A – Lovosice B 20:5 (10:3)
Až příliš jednoznačné, B se neprosadilo proti fyzické převaze A-čka

Lovosice A – Sokol Úvaly I. 12:6 (5:4)
V rozpačitém úvodu, ve kterém oba soupeři hráli pěší házenou, drželi vyrovnané konto brankáři. Ve druhé půli lovosičtí zvýšili důraz v obraně a zrychlili přechod do útoku a rázem se to projevilo na skóre. Výborně oba brankáři.

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. 23:11 (12:5)
Fyzická převaha Ústeckých nestačila na rychlost a techniku Lovosic

Lovosice A – Dukla Praha I 8:17 (4:8)
Solidním výkonem Lovosice vzdorovali jen 10 minut (9. min 4:5). V dalším průběhu se lovosičtí proti důrazné obraně Dukly prosazovali stále obtížněji, neboť do akcí se zapojovali maximálně 2 hráči.

Lovosice A – Dukla Praha II 13:12 (8:6)
Lovosickým dělala velké potíže vysunutá agresivní obrana Dukly, utkání bylo stále vyrovnané, i když domácí byli stále o krok vepředu. Dvojnásobné vyloučení Lovosic naštěstí soupeř nezužitkoval ke srovnání, Dukla vyrovnala až v posledních vteřinách zápasu. Povedená střela Lukáče z 9m hodu po čase utkání rozhodla.

Lovosice A – Loko Louny 14:13 (9:5)
Úvod utkání nachytal Lovosice v nedbalkách. Chyby v obraně a tři střely z pravého křídla znamenaly soupeřovo vedení (4. min 1:3). Zvětšení důrazu v obraně (Sozanský) a zrychlení útoku (Bednařík, Lopata) znamenalo zvrat (15. min 10:5). Extempore Lounských trenérů s rozhodčími ve 20. minutě (12:8) poznamenalo hru Lovosic, přestali hrát, Lounští se chytili, vyrovnali hru a málem i skóre.

Lovosice A – Sokol Úvaly II. 12:4 (8:2)
Soupeř vstřelil branku až v 10. min (6:1). Lovosičtí se v dalším průběhu zápasu utápěli v nepřesnostech a tak Úvalští uhráli přijatelný výsledek.

Lovosice B – Sokol Úvaly I. 3:19 (2:11)
Jednoznačné, proti technicky a fyzicky vyspělejšímu soupeři se domácí neprosadili.

Lovosice B – Dukla Praha II 8:16 (5:10)
Ani nejlepší výkon B-čka turnaje na solidní výsledek nestačil. Solidní obrana a minimum chyb v útoku nepustila Duklu do rychlých útoků. Pestrá hra v útoku nesla řadu šancí, které však až příliš často neznamenaly změnu skóre.

Lovosice B – Loko Louny 7:19 (2:12)
Chyby v útoku a propadák v obraně v 1. poločase soupeř snadno trestal. Zlepšený výkon ve 2. poločase stačil jen na korekci hrozivého výsledku

Lovosice B – Tygři Ústí n.L. 9:16 (5:6)
Důrazná obrana a pohyb proti pěší házené Tygrů umožnil Lovosicím dlouho držet krok. Solidní výkon Lovosic vydržel jen poločas, pak se prosadila fyzická převaha Ústeckých.

Lovosice B – Sokol Úvaly II. 13:7 (7:4)
V utkání o Černého Petra turnaje byli Lovosičtí lepší. Větší důraz v obraně a lepší technika Lovosic se prosadila proti pěší házené soupeře.

Lovosice B – Dukla Praha I 4:30 (3:13)
Lovosičtí si nevěděli rady s agresivní obranou Dukly a ta snadno trestala rychlými útoky.

Celková  tabulka:

Družstvo Lovosic A bylo sestaveno z hráčů ročníku 2013. Vystoupení družstva lze hodnotit jako úspěšné. Výkon hráčů v turnaji byl poznamenán i tím, že do turnaje nastoupili přímo ze soustředění v Bělé pod Bezdězem a na střídání byl v sobotu pouze jeden hráč. Na úroveň výkonnosti Dukly Praha I (agresivita obrany, rychlost přechodu do útoku) hráči Lovosic nedosahují, v dalších utkáních ale předvedli solidní hru. Pro trenéry bylo příjemným zjištěním, že i v nepříznivě se vyvíjejících okamžicích (Dukla II, Louny) hráči bojovali. Velké zlepšení bylo vidět v důrazu v obraně.

Výrazný výkon podali oba brankáři, Lukáč a Kalivoda. Důrazem v obraně a aktivitou v útoku se líbili Bednařík, Lopata a Bareš. Střelecky se dařilo Kryšpínovi a Štolbovi, na druhé straně v obraně platila tvrdost Sozanského. Pochvalu za bojovnost zaslouží Novák i Rys.

Družstvo Lovosice B z hráčů ročníku 2004 mělo těžkou pozici. Většina týmů byla fyzicky nad jejich síly. Solidní technika hráčů vytvářela řadu šancí, ale chyběly síly k úspěšnému zakončení.

Nedůrazná obrana nechávala A. Aglera v brance často na holičkách, ale ten za svůj výkon rozhodně pochvalu zasluhuje. Důrazem v obraně a nebojácností v útoku se líbil Agler M. Pohybem a technikou se v útoku uplatňovali Vojíř a Hron. Za předvedený výkon zasluhují pochvalu všichni hráči.