Starší dorostenci vybojovali bronzovou medaili!

Stupně vítězů v nejvyšší soutěži staršího dorostu patí i Lovcům z Lovosic! Ti dokázali pro klub získat první letošní medaili a to po velmi dramatickém závěru posledního kola soutěže. Podrobnosti čtěte v článku.

22.kolo 1.ligy st.dorostu:

HK Lovci Lovosice – Talent Plzeň
26:26 (12:15)

141205_stD ce007

Matematika byla před zápasem jasná: oba týmy budou mít medaili, ale právě toto utkání + možná kombinace se zápasem Nového Veselí s Duklou, který se hrál o půl hodiny později v Novém Veselí, určovalo, který tým si na krk pověsí jakou medaili.

Naši házenkáři měli jistotu, že pokud se jim podaří v utkání zvítězit, budou po letošní sezóně stříbrní. Plzeň věděla, že pokud získá oba body ona, bude mít šanci sáhnout si dokonce na medaili zlatou. O tu za určité konstalace mohli bojovat i naši Lovci, ale oběma týmům by k tomu muselo pomoci vítězství Dukly na palubovce Nového Veselí.

Začátek důležitého zápasu byl vyrovnaný, oba celky se střídaly ve skórování a výsledkem byl nerozhodný stav 5:5 po dvanácti minutách hry. Pak přišla tříbranková série našeho celku, ale soupeř opět srovnal krok a ve 24.minutě byl stav znovu nerozhodný 12:12. Do konce poločasu se již ale našim Lovcům nedařilo skórovat, zatímco Plzeň i díky dvěma brankám Mandause odskočila na poločasových 15:12.

Ve druhém poločase soupeř velmi dlouho držel třígólové vedení (47.minuta 19:22). Pak přidal další dva góly náš dnešní nejlepší střelec Václav Franc a když se úsek mezi 17.-25.minutou našemu týmu po všech stránkách vydařil na jedničku, dokázali jsm otočit vývoj zápasu na 25:23 (55.minuta utkání). Střetnutí ale dospělo do dramatického konce. Naši házenkáři měli dvě dobré střelecké příležitosti, ale ty se jim bohužel nepodařilo proměnit. Toho využil soupeř ke srovnání skóre na 25:25. Ještě jednou se našim Lovcům podařilo získat vedení, 26:25 v 57.minutě zápasu. V nervózním konci utkání ale nakonec o remíze rozhodl nejlepší hráč i střelec hostí Jakub Tonar, který stanovil konečné skóre utkání na 26:26.

Byl to možná takový hořkosladký konec pro obě družstva. Oba celky se mohly radovat z medaile, ale oba dva do poslední chvíle bojovaly ještě o tu malinko cennější. A protože Nové Veselí doma porazilo Duklu, rozdělení medailí po letošní sezóně je tak následující:

1.Nové Veselí
2.Talent Plzeň
3.Lovci Lovosice

Obrovská gratulace celému družstvu a realizačnímu týmu, i všem okolo, kteří celek po celou sezónu podporovali. Medaile našim házenkářům budou předány o poločase třetího finálového zápasu proti Plzni, tj.v sobotu 16. května.

Komentář trenéra Radka Milera: „všichni moc dobře věděli, že tento zápas bude rozhodující duel o zlato, stříbro i bronz. Hosté by v případě vítězství slavili titul, domácí minimálně stříbro. Před hojnou návštěvou oba soupeři od první minuty sváděli tuhý boj. Vedení se přelévalo z jedné na druhou stranu. Hrála se rychlá a velmi tvrdá házená, kořeněná krásnými kombinacemi na obou stranách. Domácí však v závěru první půle polevili a tak se Plzeň do šaten ubírala s 3- gólovým náskokem. Ten se nám v průběhu druhé půle podařil vymazat a dokonce jsme se dostali do vedení. Nezvládli jsme však uhlídat nejlepšího střelce hostů Tonara a tak se po remíze neradovala ani Plzeň, kterou remíza stála titul a  ani Lovosice, které berou bronz. Na utkání jsme se intenzivně připravovali 14 dní. Konečně jsme byli kompletní a kluci k tréninkům přistupovali velmi svědomitě. Často docházelo i ke slovním přestřelkám, ale to k tak tvrdému sportu jako je házená patří. Pro některé z nich to byl poslední zápas v dorostu a byl jsem rád, že se nám povedlo sehrát velmi kvalitní a vyrovnané utkání proti soupeři, který nás  na nedávném turnaji dost výrazně porazil. Všem hráčům za to patří velké dík a já pevně věřím, že ti co přecházejí do mužů se neztratí a dají o sobě vědět.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Panzner –  Franc 10, Kalík 3, Čech 1, Provinský 3, Motjl 6, Černý, Strnad, Konárik 2, Čepelák 2, Pěkný, Seyfryd, Paleček 1

7m hody: 2/0 – 1/1, vyloučení: – , rozhodčí: Navrátil, Šiška.