Z Brna vítězství nevezeme

Prvními dvěma zápasy začala o víkendu semifinálová série play-off mezi našimi hráči a celkem Brna. První utkání se nám nevydařilo a ani druhé dobře rozehrané nakonec k výhře nevedlo. Musíme tedy zabrat doma. Komentáře k utkáním čtěte v článku.

140906_Brno cnh015

Semifinále play-off:

1.utkání:

KP Brno – HK .A.S.A. Město Lovosice
24:20 (12:12)
stav série 1:0

Začátek celé série byl hodně opatrný a hodně nepřesný. Naši házenkáři bohužel napodobili soupeře a nedokázali jeho opatrnosti v úvodu střetnutí náležitě využít. Dlouhou dobu svítil na ukazateli stav 1:1 a to až do 7.minuty. V další části zápasu jsme byli lepším týmem, dokázali jsme zhodnotit výborné zákroky Adamíka a následně se prosadit i v útočné fázi. Výsledkem bylo třígólové vedení 9:6 ve 20.minutě střetnutí. O chvíli později snížil domácí Hanták na 7:9 a následně náš Míla Sýkora neproměnil sedmimetrový hod (již druhý v zápase). A to byl začátek našeho útlumu, který zase náležitě využilo Brno a otočilo vývoj zápasu na 12:9 v jeho prospěch. Zlepšený závěr první půle a šťastná branka Dominika Mika v poslední vteřině znamenala srovnání skóre na 12:12.

Druhá půle se nám vůbec nevydařila, naší hře chybělo snad vše a to bohužel i včetně nasazení, které jsme viděli v sérii s Duklou a bez kterého nelze odehrát žádné utkání. Brněnští velmi rychle a lacino stříleli branky a když během tří minut (38.-40.minuta) vstřelili hned pět gólů za sebou, rázem tu bylo vedení 19:14 pro domácí. Z toho se již naši Lovci nedokázali oklepat a nakonec Brno získalo první bod za vítězství 24:20.

Diváci neviděli hezké střetnutí ani z jedné strany. Je jen škoda, že průměrný výkon domácích doplnil podprůměrný výkon našeho celku. První zápas se dal určitě v Brně vyhrát, ale jak se říká, není každý den posvícení.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „samozřejmě jsme zklamaní. První poločas probíhal dobře a dokázali jsme v závěru první půle srovnat na nerozhodný stav. Ve druhém poločase se nám bohužel z vypracovaných šancí nepodařilo dát góly a to byl rozdíl mezi námi a Brnem. Dělali jsme zbytečné technické chyby. Zakončení okolo 40 procent je strašně málo na takový zápas. Na zítra není co měnit a náš Adamík bude třeba silnější než Bavlnka.“

Komentář sp.ředitele Vojtěcha Srby: „utkání se nám vůbec nevydařilo. V útočné fázi nám chyběl pohyb a především osobní odvaha v souboji jeden na jednoho. S tím korespondovala mizerná koncovka. Soupeř rozhodl zápas ve svůj prospěch lepším přechodem do druhé vlny rychlého protiútoku. V zápase jsme se nekoncentrovali pouze na hru a to je z naší straně určitě špatně.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Landa 3, Sýkora 4, Motl 4/1, Jelínek, Chroustovský 1, Klimt 1, Hes 6, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko 1, Malý

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/3, vyloučení: 3:2, diváků: 751, rozhodčí: Macho, Hájek

2.utkání:

30:28 (15:16)
stav série 2:0

Druhý zápas přinesl diametrálně odlišný průběh i úroveň. Oba celky pracovaly na hranici svých možností a bylo vidět, že dva zápasy ve dvou dnech jsou pro hráče hodně vyčerpávající. Naši házenkáři si určitě sáhli na dno svých sil, když navíc dnes do zápasu se sebezapřením nastupovali Dominik Miko, Pavel Chroustovský i Jakub Kolomazník.

Naši Lovci vedli jen v samém úvodu první půle, pak se Brnu podařilo otočit utkání ve svůj prospěch a dlouho vedlo rozdílem 2-3 branek. Tříbrankové vedení si udržovalo ještě deset minut před koncem, kdy si za stavu 12:9 pro Brno vybíral náš trenér Vladimír Šuma první oddechový čas. Zbytek prvního poločasu se našim Lovcům vydařil a po sérii čtyř branek jsme dokonce minutu před koncem vedli 16:14. Nakonec ještě domácí těsně před poločasovou sirénou snížili na 15:16.

Vstup do druhé půle byl z naší strany vynikající a ve 36.minutě jsme po brance Jonáše vedli 21:17. O chvíli později dokonce Jan Landa mohl navýšit náš náskok, ale trefil je tyč brněnské branky. Na druhé straně byl nařízen sedmimetrový hod, který Aspiridis proměnil a zavelel tak k obratu. Bohužel jsme o čtyřbrankové vedení přišli velmi rychle a ve 43.minutě bylo srovnáno na 21:21. Až do 49.minuty jsme drželi těsné vedení na naší straně, posledních deset minut ale vyšlo Brnu. Tři minuty před koncem zápasu byl stav ještě nerozhodný 27:27. A stejně tak rychle, jako jsme přišli o čtyřgólové vedení ze začátku druhé půle, stejně tak rychle nám Brno zasadilo tři brankové údery v řadě. Minutu před koncem vedlo 30:27, aby Jirka Motl snížil v závěru na konečných 30:28.

Série se tak za stavu 0:2 přesouvá do Lovosic. Pokud chceme její vývoj ještě zdramatizovat, musíme v sobotu vyhrát. Zápas se hraje od 10hodin a pokud by se nám toto podařilo, hrálo by se čtvrté utkání v hale Chemik v neděli od 17hodin. Teď vás potřebujeme, přijďte nás podpořit!

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „z naší strany jsme předvedli lepší nasazení. Před zápasem jsme ještě nevěděli, jestli budou hrát Chroustovský a Miko, tak jsme dali šanci mladším hráčům – Jonášovi, Jelínkovi a Klimtovi – a ukázali se v dobrém světle. Šťastnější bylo Brno, před našimi kluky smekám. Měli jsme sice dobré vstupy do obou poločasů, na konci ale domácí nastříleli více gólů a vyhráli.“

Komentář sp.ředitele Vojtěcha Srby: „od začátku jsme k zápasu přistoupili lépe a to především v útočné fázi. Nechyběl nám dobrý přechod do útoku, ale bohužel nás v začátku zápasu zbrzdily neproměněné šance, kdy jsme zahodili dvě sedmičky a jeden trhák. Domácí tak získali v začátku převahu. Nicméně jsme velmi dobře kombinovali a po zásluze jsme vedli, i když podle mne jsme měli vést o více než jednu branku po první půli. Povedl se nám vstup do druhé půle, kdy jsme odskočili až na čtyři branky. Zlomová fáze byla kolem 40.minuty zápasu, tento úsek jsme nezvládli, udělali jsme zbytečné chyby a zbytečně jsme spěchali. Domácí velmi lacino a rychle utkání otočili. K tomu se přidala i trošku smůla, kdy jsme nastřelili několik tyčí. Tři minuty před koncem se nám podařilo srovnat. V závěru rozhodlo určitě větší štěstí a větší disciplinovanost domácích.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Landa 3, Motl 5, Sýkora, Jelínek, Chroustovský, Klimt 4, Hes 7/1, Semerád, Jonáš 5, Kolomazník 3, Miko 1, Malý

Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/3, vyloučení: 1:1, diváků: 825, rozhodčí: Kavulič, Skružný

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,