Vybojovali jsme si právo na pátý zápas!

Dvakrát jsme museli Brno porazit, abychom mohli myslet na středeční rozhodující utkání v Brně. A dvakrát se nám to také podařilo, když jsme během víkendu srovnali sérii na 2:2 a vynutili si tak páté střetnutí. Hodnocení víkendových utkání čtěte v článku.

Semifinále play-off: Lovosice – Brno 2:2

3.utkání:

HK .A.S.A. Město Lovosice – Handball KP Brno
27:24 (16:14)

Naši házenkáři byli pod tlakem, věděli jsme, že pokud chceme sérii prodloužit, musíme min.v sobotu zvítězit. Zatímco soupeř byl v relativní psychické výhodě, kdy ani sobotní porážka nemusela pro něj nic znamenat. Začátek obou víkendových zápasů byl tímto poznamenán, vstupy obou týmů byly velmi opatrné a zpočátku nepadalo ani tolik branek. První poločas byl velmi vyrovnaný. Brno v 16.minutě získalo vedení 9:8 a naše lavička si vyžádala oddechový čas. Úsek po něm se nám vydařil a povedlo se nám během sedmi minut otočit vývoj střetnutí na 13:10. Nakonec jsme první půli vyhráli o dvě branky 16:14, když Koubek z týmu soupeře snižoval v poslední minutě prvního poločasu.

Druhá půle přinesla vyrovnanou bitvu až do stavu 19:19 (42.minuta zápasu). Pět gólů Lovců v řadě přineslo vedení našim barvám v poměru 24:19. Do konce zápasu v tu chvíli zbývalo dvanáct minut, ale klidný závěr utkání výraznější vedení i tak nepřineslo. Hostům se podařilo snížit, dvě minuty před koncem dokonce již na 26:24. Ve zbytku střetnutí padla již jen jediná branka a to z rukou našeho nejlepšího střelce Tomáše Hese. Ten svou jubilejní desátou brankou v zápase pečetil konečné skóre na 27:27.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „první poločas se oba týmy střídaly ve vedení, ve druhém dějství se nám ale podařilo odskočit a získat pětibrankový náskok. V momentě, kdy jsme ještě měli přesilovku, jsme nedokázali vstřelit další gól a na konci jsme navíc měli několik vyloučení. Tím jsme si závěr trochu zkomplikovali, ale štěstí se přiklonilo na naší stranu.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Landa 2, Sýkora 1, Motl 3, Jelínek, Chroustovský 4, Klimt 3, Hes 10/5, Semerád, Jonáš 2, Kolomazník, Malý

Sedmimetrové hody: 4/4 -2/2, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 570

4.utkání:

26:20 (14:10)

Dnes na naše Lovce čekal druhý těžký krok. A k tomu mu skvělou podporou pomohla zaplněná hala, kdy diváci po včerejším televizním zápase dnes již nezůstali sedět doma a osobně se vydali podpořit naše házenkáře v jejich semifinálovém boji. Stejně jako v sobotu jsme viděli opatrný začátek a první branka přišla z ruky brněnského Aspiridise až ve třetí minutě. Zajímavostí začátku střetnutí bylo, že první tři góly na obou stranách vstřelil vždy jen jeden hráč – na naší straně byl úspěšný Honza Landa, na straně hostí pak již zmiňovaný Boris Aspiridis. Zápas byl vyrovnaný zhruba do 20.minuty, kdy na ukazateli svítil stav 9:8. V závěru prvního poločasu se našim hráčům podařilo poprvé výrazněji odskočit a to na poločasových 14:10.

V začátku druhé půle se Brnu podařilo snížit na 16:14 (38.minuta). Náš brankář Artur Adamík ale pokračoval ve svém skvělém přestavení z první půle a když se k němu střelecky přidal dnes produktivní Vašek Klimt, rázem jsme dokázali soupeři utéci již na 22:16. Naši házenkáři i nadále pokračovali ve výborném výkonu a udržovali tak našlapanou halu ve varu až do samého konce. Dvě minuty před závěrečnou sirénou tak již mohla propuknout společná radost z druhého potřebného bodu, který znamená, že rozhodující bitvu svedou oba celky ve středu v Brně.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „dnes jsme samozřejmě velmi spokojeni, protože se nám podařilo srovnat stav série. Podstatně jsme zlepšili hru v obranné fázi, navíc velice dobře zachytal brankář Adamík. Měli jsme výborné zakončení z pozice spojek, což byl podle mého rozhodující faktor pro dnešní výhru. Po celou dobu šedesáti minut jsme byli koncentrovaní, hlídali protiútoky Brna a povedlo se.“

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Landa 3, Sýkora, Motl 4, Jelínek 2, Chroustovský 3, Klimt 8, Hes 2, Semerád, Jonáš 1, Kolomazník 1, Miko 2, Malý

Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 950

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,