Mladší žáci si upevnili první příčku

V mostecké sportovní hale bylo sehráno 11. dubna 2015 druhé jarní kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků. Vynechávalo družstvo Loun a tak o vítězi turnaje rozhodlo utkání Mostu s Lovosicemi. Hodnocení turnaje čtěte v článku.

Vítězstvím si Lovosičtí upevnili první místo v celkové tabulce. Třetí příčka Tygrů Ústí týmu nestačila na posun ze 4. místa v celkové tabulce. Stále lepšící se Varnsdorf však na fyzicky vyspělejší soupeře neměl. Hráno – osobka 5 minut, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. osobka 6:2, nájezdy 10:1, hra 15:9
Na rychlou hru Lovosic nenašel soupeř zbraň ani v osobce ani ve hře. Nájezdy lovosičtí proměnili v plný brankový zisk.

Lovosice A – Baník Most osobka 7:5, nájezdy 0:6, hra 0:7
Důrazná házena z obou stran se divákům musela líbit. V osobce byly Lovosice stále o krok vepředu, ale ve 4. minutě bylo srovnáno (5:5). Důraz v obraně Lovosičtí však zúročili ve vítězství. Nájezdy získal Most díky výbornému výkonu brankáře. Domácí nezachytili úvod utkání ani ve hře (5. min 3:1). V dalším průběhu vyrovnaného boje platilo gól za gól, nicméně v 16. minutě bylo srovnáno (7:7). Závěr ale opět patřil nadšeně bojujícím Lovosicím.

Lovosice A – Šroubárna Žatec osobka 6:4, nájezdy 4:0, hra 15:2
Ani lavička se v osobce neztratila, i když se na vítězství dost nadřela. Ne vždy se nájezdy „za dva“ povedou, ale výborný výkon brankáře to jistil. Ve hře slavila úspěch blesková hra Lovosic

Lovosice A – Slovan Varnsdorf osobka 8:3, nájezdy 4:0, hra 12:4
Soupeř se snažil, ale fyzický rozdíl nemohl ani běhavou házenou smazat. Laxní lovosická obrana nechávala svého brankáře občas na holičkách.