Mladší žáci na turnaji Prague Handball Cup 2015

O velikonocích 2015 se družstvo mladších žáků zúčastnilo turnaje Prague Handball Cup. V kategorii mladších žáků se představilo 66 družstev ze 12 zemí Evropy. O výsledcích našeho celku si můžete přečíst v článku.

Všichni soupeři ve skupině byli na solidní herní úrovni a vždy měli mezi sebou výrazně fyzicky disponovanou individualitu. Skupinu ovládli Srbové, kteří překvapivě ztratili bod s Chorvaty. Do dalších bojů postoupili i žáci Zubří a urostlí Švédové. Nejdále se dostali Srbové, skončili v osmifinále s pozdějším finalistou. Turnaj byl velmi těžký nejen soupeři, ale i délkou hrací doby. Hráno 2 x 15 minut.

Výsledky Lovosic:

HK Lovosice  A – ZG Dubrava (Chorvatsko) 13:14 (6:5)
Úvodní utkání je vždy nevyzpytatelné. Soupeř kupodivu neměl výraznou fyzickou převahu. Lovosičtí důraznou obranou a rychlostí v útoku byli stále o krok vepředu. Zlom nastal po technických chybách ve 2. půli (19.min 10:6, 23.min 10:11) a pak došly fyzické i morální síly.

HK Lovosice  A – IK Sävehof II (Švédsko) 10:14 (5:10)
Ustrašený výkon Lovosic znamenal snadné vedení pro Švédy (6.min 0:6). V dalším průběhu zvětšený důraz v obraně vytvářel pro Lovosické  řadu šancí, které sice obtížně proměňovali, ale zrychlená hra nesla ovoce (28.min 9:12). Stačilo to bohužel jen na korekci hrozivého výsledku.

HK Lovosice  A – HC Zubří I 15:17 (8:11)
Výborný výkon ze závěru utkání se Švédy pokračoval. Důrazná obrana, rychlý přechod do útoku a soupeř si nevěděl rady (9.min 8:4). Následoval nevysvětlitelný zlom, ve kterém jsme kupili jednu technickou chybu za druhou a soupeř snadno 9x v řadě skóroval (19.min 8:13). Nepomohl ani důrazný pohovor v poločase. Utkání rozhodla větší dravost soupeře.

HK Lovosice  A – Novi Beograd I (Srbsko) 6:17 (2:11)
Jen nejlepší výkon mohl zastavit vítěze skupiny. A na to chybělo srdíčko.

HK Lovosice  A  – SG Nußloch (Německo) 12:19 (6:8)
Nezachytili jsme úvod utkání (7.min 2:5) a neustále jen dotahovali (11.min 6:6). Spoustu technických chyb, zahazování šancí a malou vůli po vítězství Lovosic soupeř potrestal.

Play-of (B):

HK Lovosice  A  – TJ Fatra Napajedla 8:13 (4:6)
Utkání ve vyřazovacím systému rozhodlo zoufalé neproměňování šancí a neschopnost Lovosic ubránit pravou stranu soupeře. Ten na rozdíl od Lovosic jasně dával najevo, že chce vyhrát.

Trenéry zaskočil nevyrovnaný výkon všech hráčů. V turnaji nebyli lehcí soupeři, ale družstvo mělo na to neodjet s prázdnou. Důraz v obraně a přechod do útoku nám vydržel obvykle jen polovinu utkání. V každém utkání byla 10-minutovka, kdy jsme nebyli schopni si přihrát, kdy obrana  jen přihlížela pohybu soupeřů a v útoku jsme se netrefili do brány.

Stabilní výkon podali Tiecze, Lukáč a Kalivoda v brance, v poli pak bojovali Svoboda a Bednařík. Ostatní střídali výborné okamžiky s nebývalými hrubkami. Ve všech utkáních chyběl družstvu hlad po vítězství. Výkon družstva určitě poznamenala i zranění Šmída a Kryšpína.