Záloha nestačila na Libčice nad Vltavou

V osmnáctém kole druhé ligy mužů jsme hostili souseda v tabulce Sokol Libčice, který disponuje zkušeným kádrem, naopak náš tým posílili dorostenci, kteří měli v nohách už své utkání s Brnem.

18. kolo 2. liga muži:

HK Lovosice B – Sokol Libčice n. V.
24:27 (10:16)

lovo-b-zatec-1

Na podzim jsme se stejným soupeřem na jeho palubovce vyhráli o tři branky a v odvetné části nám Libčice domácí porážku oplatily stejným poměrem.

Náš celek se jen jednou dostal v zápase do vedení a to v samém jeho úvodu (2:1 ve 4.minutě). Pak postupně převzali iniciativu hosté a otočili vývoj utkání na 6:3 v jejich prospěch. Nám se nedařilo brankově se prosazovat, zatímco soupeř přidával postupně další góly a výsledkem bylo vysoké vedení Libčic 15:7 pět minut před koncem první půle. Nakonec hostující celek vedl po první půli 16:10.

Ani začátek druhého poločasu nenaznačoval obrat ve hře, Libčice svoje vedení dokonce navýšily již na 22:13 (43.minuta). Pak se našim hráčům dařilo konečně snižovat jejich vedení, ale blíže než na konečný tříbrankový rozdíl jsme se v zápase již nedostali. V posledních dvou minutách jsme vstřelili hned čtyři branky, které určily konečný výsledek utkání na 24:27.

Po osmnácti kolech jsme na čtvrtém místě tabulky se ziskem 24bodů. V dalším kole jedeme k sedmému Kolínu, kde hrajeme ale až příští víkend 11. dubna od 10:30.

Komentář trenéra Jiřího Motla st.: „začátek utkání se nám vůbec nepovedl, když jsme měli velké množství nevynucených technických chyb a velkou řadu neproměněných šancí. Hosté si udržovali pohodlný náskok až do poloviny druhé půle 13:22. Teprve potom se naši hráči probudili a začali stav utkání snižovat. Proti našemu vítězství byl však hostující brankář s úspěšností 55%. Z našich hráčů zaslouží pochvalu Havlovec, Konárik, strnad a oba brankáři Švanda 48% a Hrdlička 52%.“

Sestava a branky: Hrdlička Jan, Švanda – Machač 1, Pěkný, Mareš 2, Kalík, Havlovec 5, Hrdlička Lukáš 1, Konárik 6, Pavlišin, Strnad 5, Gebhart 2, Barth 2

7m hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Kasík, Štrébl, diváci: 55