Na Vysočině se v neděli střetly dva  zatím nejvýše postavené celky dorostenecké tabulky. Na podzim náš tým zvítězil rozdílem tří branek, v odvetě se radovali házenkáři Nového Veselí.

17.kolo 1.ligy st.dorostu:

Sokol Nové Veselí – HK Lovosice
32:27 (17:12)

140125_memmv_cn009

Naši házenkáři dokázali ve šlágru kola držet krok se svým soupeřem pouze v úvodních deseti minutách střetnutí. Nové Veselí podporováno bouřlivým publikem pak nasadilo k trháku, když se mu podařilo vstřelit čtyři branky v řadě a dostalo se do vedení 9:4 (15.minuta). Do konce poločasu se již našim Lovcům nepodařilo odkrojit z náskoku domácích a v poločase vedlo Nové Veselí 17:12.

Dlouho drželo Veselí náskok pěti branek, jen dvakrát se pak našim hráčům podařilo přiblížit se na čtyřgólový rozdíl, jednou dokonce na rozdíl tří branek 25:22 (47.minuta). Domácí ale okamžitě kontrovali třemi góly v řadě a vítězství už si pohlídali až do konce. Nakonec zvítězili o pět branek 32:27.

Po sedmnáctém kole je tabulka první ligy velmi vyrovnaná. Na prvních třech místech jsou pouze rozdílem skóre se ziskem 26bodů týmy Plzně – Nového Veselí a našich Lovců. V dalším kole hostíme v domácím prostředí tým Brna v neděli 29. března od 14hodin.

Komentář trenéra Radka Milera: „na souboj o vedení v 1. lize st. dorostu zavítali do haly v Novém Veselí jak fanoušci z Lovosic, tak hlavně domácí příznivci. Společně pak vytvořili pro zápas nádhernou kulisu. Dá se říci, že povzbuzování domácí borce nakoplo tak, že od první minuty tvrdili muziku a celý zápas si tak drželi dostatečný náskok. Naše hra opět propadla v obraně a hlavně v zakončování. Nedařilo se, jak by asi chtěli, Francovi ani Konárikovi. Pivot se prakticky nedostal do šance a naši brankáři měli v bráně hodně malou šanci se chytit. Domácí působili vyzrálým dojmem a tak se i prezentovali. Dnes jsme na Nové Veselí nestačili a tak je souboj o první místo naprosto vyrovnaný.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Panzner – Franc 9, Kalík 6, Čech, Provinský 6, Karlovec, Černý, Strnad 1, Konárik 4/1, Prokop, Pěkný, Seyfryd, Paleček 1

7m hody:  5/4 – 2/1
vyloučení: 2 – 5
rozhodčí: Hanák, Šlezinger