Mladší žáci druzí na turnaji v Mělníce

Lovosičtí mladší žáci se zúčastnili 28. února 2015 silně obsazeného turnaje „O pohár starosty Mělníka“. Vítězem turnaje se stalo družstvo Sokola Šťáhlavy posílené o hráče Talentu Plzeň (vedoucí celky západočeského přeboru). Jak se vedlo našemu týmu? Dočtete se v článku.

140831_Fest cnh021

Vítězové rozhodovali utkání díky agresivní obraně, ve které uplatňovali svoji výraznou fyzickou převahu, a snadno skórovali z rychlých protiútoků. Lovosičtí si odváží stříbrné medaile před domácím Wendy (vedoucí celek přeboru středočeského kraje). Čtvrté místo získali žáci Baníku Most. Pátý byl Liberec před Jičínem (vedoucí celky libereckého přeboru). Byť to tabulka nenaznačuje, ale kromě utkání se Šťáhlavy byly všechny zápasy poměrně vyrovnané. Turnaj byl velmi těžký nejen soupeři, ale i délkou hrací doby, hráno každý s každým 2 x 14 minut.

Výsledky Lovosic:

HK Lovosice A – TJ Wendy Mělník A 15:11 (7:6)
Utkání se soupeřem,se kterým jsme dosud nevyhráli, proběhlo zcela v režii Lovosic (4.min 3:1, 12.min 7:5). Důrazná obrana (Svoboda, Šmíd) uhlídala vysoké spojky domácích, pestrý útok Lovosic udržoval stále vedení v utkání. Obraz hry se nezměnil ani v 2.poločase (19.min 11:9).

HK Lovosice A – Sokol Šťáhlavy 12:20 (5:7)
Ve vyrovnaném poločase Lovosice zbytečně dovolili soupeři držet vedení (tři zahozené 7m!). Soupeř se nedostal k brejkům a proti důrazné obraně Lovosic se nemohl prosadit. O vítězství ale rozhodla hned první minuta 2. poločasu, ve které soupeř po třech technických chybách Lovosic vstřelil tři laciné branky (15.min 5:10) a Lovosičtí ztratili glanc. Výkon ve 2. poločase byl nejhorší z celého turnaje, ve hře chybělo srdíčko.

HK Lovosice A – Liberec Handball 15:11 (8:9)
Odevzdanost z přecházejícího utkání pokračovala i proti Liberci, nedůrazná obrana a statický útok umožnil soupeři dlouho udržovat vyrovnané skóre. Zlepšení obrany ve druhé půli pak zvrátilo výsledek, neboť i pěší útok Lovosic dokázal skóre navyšovat.

HK Lovosice A – HBC Jičín 13:5 (8:1)
Smršť vyměněných Lovosic v úvodu utkání Jičín nezachytil. Ve druhém poločase tempo i pozornost v obraně polevila a soupeř mohl korigovat.

HK Lovosice A – Baník Most 15:8 (11:4)
Derby bylo vyrovnané pouze na úvod (5.min 3:2). Důrazná obrana (Svoboda, Šmíd, Šuma, Bednařík) technickým spojkám Mostu moc nedovolila a pohyblivý útok se poměrně snadno prosazoval. Utkání bylo zejména ve druhé polovině o vůli, protože fyzické síly rychle ubývaly.

6. HBC Jičín 0 0 5 45 : 69 -24 0

Trenéry potěšil výkon proti Mělníku. Důraz v obraně, rychlé útoky a pestrý postupný útok zcela eliminovaly fyzicky vybavené spojky domácích. Bohužel ze zlomu v poločase utkání s pozdějším vítězem se družstvo dlouho nemohlo vzpamatovat.

Jednoznačně nejlepšími hráči byl Svoboda se Šmídem. Úspěšně jim sekundovali Šuma a Bednařík. I oba brankáři Tiecze a Lukáč byli oporou družstva. Na úspěchu družstva se svým solidním výkonem ale podíleli všichni.