Starší dorostenci vybojovali další dva body

Stejně jako naši mladší dorostenci, i starší dorostenci ve svém jarním premiérovém vystoupení prohrávali na palubovce soupeře o jednu branku 11:12. Nakonec se ale také oni radovali z dalších dvou ligových bodů.

TJ Sokol Ostrava – Lovci Lovosice
26:30 (12:11)

141205_stD ce030

Hodnocení utkání trenérem Radkem Milerem.

K prvnímu jarnímu zápasu jsme nastupovali na palubovce Sokola Ostrava. Přestože trenéři varovali před podceněním (Ostrava získala od začátku soutěže čtyři body a je na deváté příčce tabulky), začátek zápasu, ale i celý první poločas probíhal přímo hororově. V obraně chybělo nasazení a pohyb, brankářům se také moc nevedlo a rychlý útok prakticky neexistoval. V postupném jsme kupili jednu chybu za druhou a když už jsme se dostali do střelecké pozice, tak jsme mnohdy minuli nebo nechali vyniknou domácího gólmana. Celou první půli jsme tak tahali za kratší část pomyslného provazu.

Ve druhém dějství jsme skóre srovnali a podařilo se nám, i díky zlepšené obraně i kvalitnějšímu postupnému útoku, dostat se do vedení.   Pokaždé jsme jej však vzápětí ztratili a to především hloupými chybami. A tak se ve 23. minutě Ostrava dostala opět do vedení. Jenže právě v posledních sedmi minutach předvedli naši kluci přesně to, co od nich očekáváme. Agresivní aktivní obrana, rychlé útoky a pět po sobě jdoucích branek odsoudily domácí do role diváků. Kéž by to tak bylo po celý zápas.

Komentář trenéra Radka Milera: „není možného pomýšlet na kvalitní výsledek, když vyrobíme v jednom poločase devět ztrát balónu a v obraně se ploužíme. Není možné vyhrávat, když kombinace nefungují, nebo se zahrají přesne tak jak se hrát nemají. Trestuhodně jsme se přispůsobili soupeřově uspávací taktice a čekali jsme, že se snad porazí sami. S takovým přístupem nemůžeme očekávat kvalitní výsledky. Dnes jsme výhru zachránili v posledních minutách, ale soutěž je teprve na začátku. Jsem z výkonu velmi rozladěn a téměř u všech hráčů budu požadovat v následujících dnech úplně jiný přístup.“

I nadále naši starší dorostenci vedou tabulku bez ztráty bodu, v dalším kole přivítáme šestý Frýdek-Místek v naší hale Chemik v neděli 22. února od 14hodin.

Průběh utkání: 3:1, 6:4, 6:7, 11:9, 12:11 – 14:16, 15:18, 21:21, 25:24, 26:29, 26:30

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Panzner – Kalík 6, Provinský 4, Motejl 3/1, Karlovec, Strnad 4, Konárik 3, Čepelák, Pěkný 7, Paleček 3

7m hody: 4/4 – 1/1
vyloučení: 5 – 3
rozhodčí: Ördögh, Paululik