Starší dorostenci potvrdili vedoucí příčku

Také třinácté kolo první ligy staršího dorostu přineslo souboj našeho celku s Frýdkem-Místkem. Naši Lovci v něm potvrdili roli favorita a vedoucího celku ligy a připsali si další dva body. Hodnocení utkání čtěte v článku.

1.liga st.d:

HK .AS.A. Město Lovosice – SKP Frýdek-Místek
38:23 (23:10)

141205_stD ce039

Naši házenkáři si hned zkraje zápasu sjednali u soupeře respekt, když nejprve odskočili na 9:2 a později již dokonce na 13:2. Tím bylo prakticky po zápase a náš celek tak bez nějaké nervozity mohl odehrát celé utkání. V prvním poločase se mu podařilo vybudovat si výrazný náskok třinácti branek, když do šaten obě družstva odcházely za vedení Lovců 23:10.

Ve druhém poločase jsme měli problémy s koncovkou a naše nasazení již nebylo takové, jako v první půli. To se odrazilo na tom, že náskok se již do konce zápasu navýšil jen nepatrně a nakonec dorostenci soupeře z Frýdku-Místku porazili o patnáct branek 38:23.

Našemu celku i nadále patří první příčka, nyní se ziskem dvacetičtyř bodů. O čtyři body méně má druhý celek soutěže Talent Plzeň. Příští kolo se střetneme se čtvrtým týmem tabulky Zubřím na jeho palubovce, kde se představíme v neděli 1. března od 15hodin.

Komentář trenéra Radka Milera: „utkání  jsme zahájili velmi dobře.  Defenziva fungovala jak měla a v postupném  útoku se prosazoval Kalík, který v prvním poločase nastřílel pět branek. Z rychlého protiútoku se dařilo Provinskému, který  se trefil hned šestkrát. Druhý poločas byl z pohledu domácích  poněkud vlažnější a tak se hosté stále častěji dostávali do výhodných střeleckých pozic. I nadále lovosičtí přehrávali soupeře kombinacemi, nicméně jejich zakončování nebylo stoprocentní.  Naštěstí často zaskakoval spolehlivý Konárik, který nastřílel dvanáct branek. Během zápasu se na plac  dostali všichni a potvrdili jsme roli favorita. Jsem rád, že kluci předvedli výborný první  poločas a prakticky si tak již po třiceti minutách zajistili  dva body. Opět se nám ale podařilo vyrobit několik zásadních chyb, na kterých je třeba zapracovat a hlavně je tu především z  hlediska marodky rozdíl v kvalitě základu a lavičky.“

Sestava a branky Lovců: Hrlička, Panzner – Franc 1, Kalík 8 Provinský 7, Motejl 2, Karlovec, Strnad 1, Konárik 12/1, Čepelák 1, Pěkný 4, Prokop, Paleček 2

7m hody: 1/1 – 2/1
vyloučení: 2 – 1
rozhodčí: Blanar, Václavík