Po výhře nad Duklou jsme v semifinále Českého poháru

Naši Lovci v pátek 30. ledna odehráli čtvrtfinálové střetnutí s týmem pražské Dukly. Po výhře nad tímto soupeřem pak postoupili do semifinále ČP. Podrobnosti k utkání čtěte v článku.

ČF Českého poháru:

HK .A.S.A. Město Lovosice – HC Dukla Praha
30:24 (15:14)

150129_Dukla ce002

Našim házenkářům se podařilo postoupit mezi nejlepší čtyři týmy v druhé domácí soutěži, která se hraje pod názvem Český pohár. Naším čtvrtfinálovým soupeřem byla Dukla Praha. Do utkání jsme vstoupili lépe a v začátku si vypracovali náskok 6:3 a 8:5. Postupem času Pražané srovnali krok a ve 20.minutě bylo po brance Svitáka ze sedmičky srovnáno na 10:10. Vzápětí ale přišla šňůra našich čtyř branek, po které Lovci vedli 14:10 (26.minuta střetnutí). Závěrečné minuty ale vyhrála Dukla poměrem 4:1 a do šaten odcházela s minimální ztrátou 14:15.

Také vstup do druhé půle vyzněl lépe pro nás a když jsme za třináct minut druhého poločasu povolili soupeři jen tři branky, získali jsme vedení 21:17 (43.minuta). Houževnatý protivník se nevzdával a čtyřmi góly v řadě srovnal na 21:21. Vyrovnané bylo střetnutí až do 54.minuty (24:23). Ve zbývajícím čase se Dukla nedokázala prosadit, zatímco my jsme byli úspěšní pětkrát (29:23 v 60.minutě zápasu). Teprve poté byl za hosty úspěšný Reichl, ale konečné slovo měl náš nejlepší střelec Klimt, který svým sedmým gólem stanovil skóre utkání na 30:24.

Lovosice jsou společně s Plzní, Hranicemi a Zubří mezi semifinalisty soutěže, náš semifinálový protivník bude znám ve středu 4. února, kdy se v Praze na schůzce extraligových klubů budou losovat dvě dvojice do SF.

Lovosice – Dukla 30:24
Frýdek-Místek – Plzeň 24:30
Zlín – Zubří 24:30
Hranice – KP Brno 33:26

Sestava a branky Lovců: Adamík, Koňařík – Landa, Sýkora 3, Chroustovský 3/3, Klimt 7, Hes 2, Berka 1, Semerád, Jonáš 5, Kolomazník 6, Miko 2, Malý, Jelínek 1

7m hody: 3/3 – 4/3
vyloučení: 3 (ČK Sýkora) – 8 (ČK Kastner)
rozhodčí: Kavulič, Skružný