Brankové hody mladšího dorostu

Třinácté kolo první ligy mladšího dorostu přineslo i souboj našeho celku s Frýdkem-Místkem. V něm padlo téměř šest desítek branek a ze dvou bodů se radovali naši házenkáři. Hodnocení zápasu čtěte v článku.

1.liga ml.d:

HK .AS.A. Město Lovosice – SKP Frýdek-Místek
37:32 (21:15)

141205_mlD ce010

V úvodní čtvrthodině bylo k vidění vyrovnané střetnutí (14.minuta 8:8), kdy Frýdek-Místek dokázal brankově odpovídat na naše úspěšné střelecké zásahy. Pak se ale rozstříleli naši hráči, kteří nejprve získali vedení 14:11 a později dokonce 19:11 ve 24.minutě střetnutí. Do šaten Lovci odcházeli s vedením 21:15.

Ve druhé půli si Lovosice udržovaly min.čtyřbrankové vedení, které jedinkrát soupeř dokázal snížit na rozdíl tří gólů (29:26 ve 47.minutě). Zbytek utkání ale nepřinesl žádné drama a naši mladší dorostenci v zápase bohatém na branky zvítězili 37:32.

Našemu celku i nadále patří pátá příčka, nyní se ziskem osmnácti bodů. Stejný bodový zisk má i čtvrtá Karviná. Příští kolo se střetneme s druhým týmem soutěže Zubřím na jeho palubovce, kde se představíme v neděli 1. března od 13hodin.

Komentář vedení týmů: „oproti minulému kolu, kdy většina kluků bojovala doma s virózou, nastoupil náš tým do zápasu již v kompletní sestavě. I díky tomu vstoupili mladí lovci do úvodu zápasu značně nervózně a bohužel to se na jejich hře podepisovalo technickými chybami a nedůslednou obranou. Do stavu 8:8 naši kluci nebyli schopni odskočit soupeři o větší brankový rozdíl. V 10. minutě jsme si vyžádali oddychový čas, hráčům se důrazně vysvětlilo, že toto není hra, se kterou jsme šli do dnešního zápasu. Od této chvíle se naše hra přeci jen zlepšila, především v obranné fázi a tím jsme dokázali soupeři odskočit na poločasový stav 21 :15. Do druhé půle zápasu vstoupili mladší lovci, jakoby s vidinou již vyhraného zápasu. Nesoustředěností našich kluků docházelo ke zbytečným ztrátám balónu v útočné fázi při zbrklém přihrávání a hlavně nepřesným zakončováním. Tým soupeře se díky tomu dostal do zápasu a snažil se přitvrdit hru. Naši kluci však zaregistrovali včas větší tlak ze strany soupeře a po kolektivním bojovném výkonu uhájili vítězství.“

Sestava a branky Lovců: Günl, Vodička – Johan, Karlovec 4, Baičev 1, Gebhart 7, Mareš 2, Richter 5, Schichor 4, Poráč 2, Malý 6/3, Timko, Prokop 2, Štraus 4

7m hody: 4/3 – 1/1
vyloučení: 4 – 6
rozhodčí: Blanar, Václavík