Starší dorostenci podzimními mistry soutěže

Bez ztráty kytičky prošli starší dorostenci podzimní ligovou částí soutěže. V posledním kole narazili na druhý celek tabulky a i na jeho palubovce dokázali zvítězit. Hodnocení čtěte v článku.

1.liga st.dorostu:

Talent Plzeň – HK Lovosice
27:29 (10:17)

std

Zápas byl naprosto vyrovnaný do jeho třinácté minuty a stavu 7:7. Pak se našim Lovcům podařilo vsítit pět branek za sebou a získat výraznější vedení 12:7. To jsme díky vydařenému závěru prvního poločasu, kdy jsme domácím umožnili vstřelit jen dvě branky za deset minut, ještě navýšili na poločasových 17:10.

Ve druhé půli přišel soupeř se změnou obrany a díky tomu se mu dařilo postupně snižovat naše vedení. Nejprve Plzeň snížila na 15:18, ve 45.minutě to bylo o jedinou branku 21:22. Několikrát se nám podařilo odskočit na 2-3gólové vedení, ale domácí neustále umazávali na rozdíl 1-2 branek. V závěru to bylo gól na gól, naštěstí jsme soupeři nedovolili nikdy srovnat a vítěznou pojistku přidal v poslední minutě náš nejlepší střelec Franc.

Po polovině soutěže tak Lovci vedou tabulku, v zimě budou nabírat síly a k dalšímu zápasu nastoupí v únoru příštího roku.

Komentář trenéra Radka Milera: „po vzájemném oťukávání v úvodu zápasu se nám podařilo eliminovat největší zbran domácích a to střelecké spojky. Nutno podotknout, že při nás často stála paní Štěstěna, protože spoustu střel hráčů Talentu skončilo na tyčích. Nic z toho ale nemění fakt, že naše obrana i brankář pracovali velmi dobře a dařilo se nám také střelecky. Díky tomu jsme se dostali do velmi nadějného  poločasového náskoku. Ve druhém poločase soupeř zvolil osobní obranu na Václava France a tím začalo v útoku naše dost výrazné trápení. Plzeň začala náš náskok postupně dotahovat a v poslední čtvrtině zápasu byl rozdíl několikrát jediný gól. Závěr utkání jsme však zvládli na výbornou a z Plzně si tak vezeme dva velmi důležité body.  Poděkování patří všem, především za bojovného ducha. Teď nás čeká krátká přestávka a koncem prosince začne tvrdá příprava na jaro.“

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Panzner – Franc 8, Kalík 4, Čech 2, Provinský 2, Motejl 3/1, Čepelák, Konárik 6, Strnad 2, Pěkný 1, Paleček 1

7m hody: 1/1 – 1/1
vyloučení: 1 – 3
rozhodčí: Hosnedl, Zelenka