Mladší dorostenci zakončili podzim na páté příčce

Mezi nejlepšími celky ligové tabulky se drží naši mladší dorostenci, kteří v posledním podzimním zápase první ligy nastoupili na palubovce Plzně. Zde se jim podařilo připsat si sedmou výhru v soutěži.

11.kolo 1.ligy ml.dorostu:

Talent Plzeň – HK Lovosice
23:24 (8:13)

mld

Postavení v tabulce a bodový zisk předurčoval naše házenkáře do role favorita, ve skutečnosti tak ale obraz hry vypadal jen v první půli, zatímco ve druhé jsme museli o vítězství bojovat do poslední minuty. V prvním poločase se nám podařilo ze stavu 7:5 utéci na 12:6 (25.minuta), přičemž po třiceti minutách jsme vedli rozdílem pěti branek 13:8.

Domácí ale nesložili zbraně a po třech minutách druhého poločasu jsme vedli již jen o jedinou branku. V dalších minutách jsme drželi třígólový náskok, ale o ten jsme přišli po šňůře čtyř branek domácích, kdy Plzeň otočila na 19:18. Naštěstí se našemu celku vydařilo posledních pět minut, získali jsme znovu náskok dvou gólů a ten Plzeň již jen zkorigovala na konečných 23:24.

Po podzimní části soutěže patří našim Lovcům pátá příčka, další kolo se odehraje až v únoru.

Komentář trenéra Václava Karlovce: „do Plzně jsme odjížděli pro povinné dva body. Začátek utkání tomu i nasvědčoval, ujali jsme se rychle vedení o čtyři branky. I přesto, že se udělalo hodně technických chyb, jsme poločas dovedli do vítězného konce  13:8. I přes upozornění na vstup do druhého poločasu naši hráči přestali plnit pokyny a začali hrát nezodpovědně, čehož domácí tým začal využívat. Domácí přitvrdili v obraně a zlepšili střelbu, z toho pramenilo vyrovnání na 15:15. Od tohoto stavu se začalo opravdu bojovat o každou branku. Domácí se dostali ve 20. min.do jednobrankového vedení, ale naši hráči urputnou bojovností v závěru stav otočili ve svůj prospěch na konečných 24:23. Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost v utkání, které nebylo podle našich představ, a ve kterém se moc nedařilo.“

Sestava a střelci Lovců: Günl, Vodička – Baičev 1, Schichor 3, Prokop 8, Malý, Štraus, Johan 5, Richter 2, Karlovec 1, Gebhart, Mareš 4, Timko, Stach

7m hody: 2/2 – 0
vyloučení: 3 – 2
rozhodčí: Hosnedl, Zelenka