Mladší žáci startovali na turnaji v Lounech

V sobotu 1. listopadu se ve sportovní hale v Lounech konalo čtvrté kolo Ligy Ústeckého kraje mladších  žáků. Na herním projevu všech týmů se podepsala více jak měsíční herní pauza. Jak se s tím vypořádali naši házenkáři čtěte v článku.

140831_Fest cnh021

Čtvrté kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků se konalo v sobotu 1. listopadu 2014 ve sportovní hale v Lounech. Více než měsíční herní pauza se podepsala na projevu všech týmů. Nejlépe se s tím vyrovnali lovosičtí, kteří ve vyrovnaném souboji s Mostem přeci jen vytěžili více bodů do tabulky. Druhý Most sice zaváhal s domácimi žáky, celkově je ale stále adeptem na podzimního mistra. Domácí s přehledem uhájili třetí pozici. Žatec opět předčil nováčka z Varnsdorfu, ale ti ve hře dosáhli již přijatelný výsledek. Turnaj vynechávali Tygři Ústí. Hráno 5 min. osobka, 5 nájezdů a 20 min. hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Baník Most osobka 5:2, nájezdy 2:2, hra 8:8
Výborný výkon v osobce byl příslibem k zisku bodů. Bohužel v nájezdech se Lovosickým rozklepala kolena a bod musel zachránit brankář.  Ve hře lovosičtí nenavázali na pohyb a důraz z osobky a stále jen dotahovali jednobrankové vedení Mostu. Teprve ve 12 minutě se dostali do vedení (6:5), které ještě zvýšili (15. min 7:5). Pro Lovosické nepřekonatelný brankář Mostu a dvě hrubky znamenaly vyrovnání (17. min 7:7). V dramatickém závěru skončil boj smírem. Větší radost z výsledku měl Most.

Lovosice A – Slovan Varnsdorf osobka 5:2, nájezdy 3:1, hra 13:1
Nováček soutěže dělal domácím v úvodu osobky trochu problém velmi dobrým pohybem.  Bohužel herním výrazem se hráči Lovosic přiblížili soupeři, přesto v utkání i přes spoustu nepřesností zvítězili.

Lovosice A – Lokomotiva Louny osobka 8:2, nájezdy 4:4, hra 8:6
Běhavá házená Lovosic slavila v osobce úspěch. Ruletu nájezdů Lovosičtí opět nezvládli. Úvod hry naladil trenéry Lovosic na snadné vítězství (3.min 2:0). Hrubky v obraně a rozklepané ruce Lovosic při střelbě však znamenaly otočení výsledku (10.min 3:4). V dalším průběhu měli lovosičtí navrch (14.min 6:4), ale jejich největším soupeřem byla obava o výsledek a tak zahazovali šance jak na běžícím pásu. Naštěstí soupeř byl stejně nervozní.

Lovosice A – Šroubárna Žatec osobka 6:4, nájezdy 2:0, hra 10:5
Ve 3.minutě osobky (2:4) musel na palubovku základ, stejně tak i v 10. minutě hry (2:4). Neskutečné množství technických chyb Lovosic stačilo dvěma hbitým hráčům Žatce na snadné skórování. Jediná omluva pro jinak technicky vyspělejší Lovosice je, že soupeři měli velmi podobné žluté dresy.

6. Slovan Varnsdorf 1 1 10 1 1 10 0 0 12 6

Lovosice mohou být trochu spokojeni jen s výsledkem, nikoliv však se hrou. Proti minulým turnajům se zlepšila obrana. Naopak ve srovnání s Mostem a Louny zaostáváme v rychlém přechodu do útoku a pohybu na brankovišti. Ničím neodůvodněná nervozita doslova svazovala lovosickým ruce, což se projevilo ve velmi nízké účinnosti střelby a nebývalé spoustě technických chyb. Družstvo odvedlo průměrný výkon, nad který nikdo nevynikl, i když všichni hráči v poli se zapsali do listiny střelců

Sestava: Lukáč, Tietze – Svoboda, Šmíd, Bednařík, Vosický, Lopata, Limberk, Kouba, Štolba, Benda, Kuchárik