Mladší žáci mají za sebou poslední kolo SRL žactva

Závěrečné kolo Společné regionální ligy mladšího žactva se konalo v neděli 16. listopadu 2014 ve sportovní hale v Ústí n.L. V turnaji suverénně zvítězily žákyně Spartaku, naši házenkáři skončili na třetím místě.

140831_Fest cnh022

Závěrečné kolo Společné regionální ligy mladšího žactva se konalo v neděli 16. listopadu 2014 ve sportovní hale v Ústí n.L. V turnaji suverénně zvítězily žákyně Spartaku, jediný bod ztratily v osobce s Chebem. O druhém místě Chebu před Lovosicemi rozhoduje vítězství ve 20minutovém utkání. Čtvrtý Most byl výborný ve hře, ale ztrácel v osobce i nájezdech. Domácí chlapci naopak v osobce a nájezdech body získali, ale na odpoutání z konce tabulky to nestačilo.

Výsledky Lovosic:

Lovosice B – Spartak Ústí n.L. osobka 4:6, nájezdy 2:3, hra 5:8
Jak v osobce, tak v nájezdech sahali Lovosičtí po bodu, ale zradila je neúspěšnost střelby. Hra už byla jednoznačná pro Ústecké dívky..

Lovosice B – DHK Baník Most osobka 5:4, nájezdy 2:0, hra 8:9
Ve vyrovnané osobní obraně byli šťastnější lovosičtí kluci, výborný výkon brankářů byl podepsán i na vítězství v nájezdech.  Hra se pro Lovosice vyvíjela příznivě, rychlý přechod do útoku znamenal vedení v 10. minutě již 6:2.  V dalším průběhu však Lovosice začali kupit jednu technickou chybu za druhou a v Most v samém závěru vyrovnal. Dvě hrubky Lovosic v poslední minutě a tak se proměněním sedmičky v posledních vteřinách z vítězství radovala mostecká děvčata.

Lovosice B – Lokomotiva Cheb osobka 7:6, nájezdy 6:2, hra 4:6
V dramatickém utkání si Lovosice připsali plný bodový zisk za osobní obranu.  Nájezdy vyzněly jednoznačně pro Lovosice. Ve vyrovnaném dvacetiminutovém utkání opět rozhodla nízká účinnost střelby.

Lovosice B – Tygři Ústí n.L. B osobka 1:4, nájezdy 2:2, hra 8:6
Pro Lovosické střelce byla opět domácí branka zakletá a tak velké trápení Lovosic v osobce znamenalo body pro domácí.. Vlastní hra byl souboj pohyblivých Lovosic s brankářem Ústí, ve kterém dlouho vyhrával brankář. Teprve v samém závěru se Lovosicím podařilo zlomit pěší silovou hru domácích.

5. Tygři Ústí n. L. B 4 1 15 4 2 14 3 4 13 29

Trenéři mohli být spokojeni se snahou o rychlý přechod do útoku a také se solidním výkonem obrany. Výrazný rozdíl proti dívčím družstvům však je v horší technice zpracování míče a s tím související nízká účinnost střelby. Hra Lovosic byla v turnaji poznamenána i nezkušeností nových hráčů, ale nutno ocenit jejich bojovnost.

V dresu Lovosic dominoval výkon brankářů Lukáče a Tlachny. Nositelem výkonnosti v poli bylo trio Heller, Kryšpín a Štolba, škoda že Kryšpín musel po prvním utkání odstoupit. Je příjemné zjištění, že v polovině soutěže drží družstvo Lovosice B medailovou pozici.

Sestava: Tlachna, Lukáč – Heller, Kryšpín, Štolba, Škaloud, Sozanský,  Semerád, Bareš,  Hermoch, Turke