Regionální liga mladšího žactva pokračovala v Ústí nad Labem

V sobotu 11. října 2014 se ve sportovní hale v Krásném Březně konalo třetí kolo Společné regionální ligy mladšího žactva. Na turnaji se v našem týmu lépe dařilo brankářům než hráčům a výsledkem bylo třetí místo. Hodnocení trenéra čtěte v článku.

Turnaj potvrdil jednoznačnost postavení dívek Spartaku Ústí n.L. a poměrnou vyrovnanost ostatních družstev. V turnaji jednoznačně zvítězil domácí Spartak, který předváděl rychlou házenou s důraznou obranou. I druhý Cheb se prezentoval rychlostí, ale doplácí na spoustu technických chyb. Lovosice B obhájily po matném výkonu třetí příčku v turnaji.

bec_cs030

Celková tabulka soutěže odpovídá rozložení sil. Za jednoznačně nejlepšími dívkami Spartaku jsou dívky z Chebu. Dívky Mostu a chlapci Lovosic B spolu hrají vyrovnaná utkání. Všechna dívčí družstva hrají běhavou házenou i za cenu technických chyb, v tom jim Lovosice a zejména chlapci Ústí nemohou konkurovat. Tabulka je sestavena z předběžných výsledků. Hráno 5 minut osobka, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice B – DHK Baník Most osobka 2:4, nájezdy 0:0, hra 7:4
V osobce působili lovosičtí proti pohyblivým dívkám těžkopádně a po zásluze prohráli. Ve hře si naopak mostecké dívky nevěděly rady s důraznou obranou a výborným výkonem obou brankářů Lovosic. V loterii nájezdů Lovosičtí tvrdohlavou střelbou na přetah brankářku Mostu neohrozili.

Lovosice B – Spartak Ústí n.L. osobka 1:5, nájezdy 1:3, hra 5:11
Favoritky soutěže neponechaly nic náhodě a jednoznačně Lovosické přeběhaly.

Lovosice B – Tygři Ústí n.L. B osobka 6:2, nájezdy 3:1, hra 5:7
V osobce lovosičtí jednoznačně kralovali pohybem a rychlostí. I nájezdy po výborném výkonu brankářů vyzněly pro Lovosice. Hra se Lovosickým ale vůbec nepovedla. Jako kdyby zapomněli rychlost a důraz v kabině a po matném výkonu prohrávali ve 13. minutě již 1:5. Po technických chybách soupeře se podařilo snížit (18. minuta 4:5), ale na konci se radovali ústečtí kluci z prvního vítězství nad Lovosicemi

Lovosice B – Lokomotiva Cheb osobka 4:1, nájezdy 0:6, hra 6:8
Kupodivu v osobce Lovosičtí běhavé dívky z Chebu přetlačili. V nájezdech ale lovosičtí tvrdošíjně opakovali neúspěšnou střelbu na přetah.  Ve hře se vrátili k ospalé házené bez důrazu v obraně a rychlonohé chebské žákyně se snadno dostaly do 4-brankového vedení. V samém závěru se Lovosicím podařilo alespoň zkorigovat na přijatelný výsledek.

5. Tygři Ústí n. L. B 0 1 11 3 2 7 4 1 7 18

Tento turnaj se Lovosicím moc nepovedl, ani ne tak dosaženými výsledky jako předváděnou hrou. Ve většině utkání chyběla dravost. Malá rychlost přechodu do útoku a zejména důraz na obou brankovištích nahrával soupeřům. Slabinou je i účinnost střelby. Oba brankáři výrazně převyšovali svým výkonem ostatní hráče.

Sestava: Tlachna, Kalivoda – Štolba, Turke, Kryšpín, Semerád, Rys, Heller, Škaloud, Sozanský, Cuchý, Bareš, Málek