Mladší žáci po víkendu na čele tabulky

V sobotu 27. září bylo v naší hale Chemik odehráno již třetí kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků. Turnaj tentokráte vynechávalo družstvo Mostu a naši hráči se i díky vítězství posunuli na čelo tabulky. Podrobnosti k turnaji čtěte v článku.

140831_Fest cnh022

Již 3. kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků bylo odehráno v sobotu 27. září 2014 ve sportovní hale Chemik v Lovosicích. Turnaj tentokrát vynechávalo družstvo Mostu a tak se domácí v každém případě dostali do čela průběžné tabulky. Celkové výsledky turnaje odpovídaly papírovým předpokladům. V turnaji suverénně zvítězili domácí, ale ztráta bodu v nájezdech s Louny je v konečném účtování může mrzet. Druhé místo obhájili žáci Loun, přestože hráli v turnaji v jakémsi útlumu. Třetí Ústí překvapilo třemi vítězstvími ve hře. Bez bodu nezůstal ani nováček, i když vstřelit branku je pro ně stále velký problém. Hráno 5 minut osobka, 5 nájezdů a 20 minut hra.

Výsledky Lovosic:

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. A osobka 9:4, nájezdy 5:0, hra 25:9
Již v osobce ukázali Lovosice svoji sílu v rychlosti a důrazu. V nasazené laťce pokračovali i ve hře a tak byl výsledek utkání jednoznačný.

Lovosice A – Lokomotiva Louny osobka 8:1, nájezdy 2:2, hra 11:6
V úvodní osobce s papírově nejtěžším soupeřem se prosadila běhavá házená Lovosic. Ruletu nájezdů domácí nezvládli a jen díky výbornému zákroku brankáře v posledním nájezdu uhájili alespoň remízu. Úvod hry byl opět ve velkolepém stylu (5.min 5:0). Vzápětí se lovosičtí přizpůsobili pěší házené soupeře a rázem byla vyrovnaná hra a pomalu i skóre (8.min 5:3, 12. min 6:4). Naštěstí v poslední čtvrtině domácí opět zrychlili a skóre narostlo na odpovídající rozdíl.

Lovosice A – Šroubárna Žatec osobka 6:3, nájezdy 6:2, hra 16:5
Utkání bylo jednoznačnější, než je brankový výsledek

Lovosice A – Slovan Varnsdorf osobka 5:0, nájezdy 4:0, hra 14:0
Nováček soutěže dělal domácím v úvodu osobky trochu problém velmi dobrým pohybem. Výrazně mladší a menší hráči Varnsdorfu nemohli však konkurovat ani v rychlosti ani v technice.

6. Slovan Varnsdorf 0 0 8 0 4 4 0 0 8 4

Výsledek Lovosic odpovídal očekávání, škoda ztráty bodu v nájezdech. Za pohyb a pestrou hru v útoku nutno hráče pochválit, všichni byli nebezpeční. Méně spokojeni můžeme být s obrannou hrou, malý důraz se promítl ve vyšším počtu obdržených branek, než odpovídalo síle soupeřů.

V utkáních se na palubovce objevili všichni a také všichni hráči v poli si zapsali dosaženou branku. Nositelem výkonnosti je tandem Svoboda, Šmíd, úspěšně jim sekundují Vosický, Bednařík a Lopata. I ostatní odváděli velmi dobrý výkon v útoku, ale občas na úkor obranné činnosti. Oba brankáři odvedli solidní výkon.