Mladší žáci i nadále vévodí Lize Ústeckého kraje

V sobotu 3. května pokračovala liga Ústeckého kraje mladších žáků v Lovosicích v neobvyklou dobu kvůli televiznímu ligovému utkání. V turnaji zvítězilo družstvo žáků Lovosice A. Druhé místo patřilo Mostu, který pohyblivou házenou a důrazem jako jediný domácí áčko potrápil.

Žáci Lovosic B si ziskem 14 bodů zachovali naději na konečnou bramborovou medaili. V utkání o Černého Petra ještě minutu před koncem Žatečtí drželi naději na první vítězství ve hře. Hráno – osobka 5 minut, 5 nájezdů a hra 1×20 min.

Výsledk:

Lovosice A – Tygři Ústí n. L.   hra 15 : 5,   osobka   7 : 2,   nájezdy 2 : 0
Ústečtí dlouho drželi proti profesorskému výkonu domácích přijatelné skóre.

Lovosice A – Šroubárna Žatec   hra 20 : 4,   osobka 9 : 0,   nájezdy 2 : 1
Příliš jednoznačné, jen nájezdy zdramatizovaly lovosickými trefované tyče

Lovosice A – Baník Most   hra 17 :10,   osobka 3 : 3,   nájezdy 2 : 0
Mostečtí se prezentovali rychlostí a důrazem a to v osobce na domácí platilo. Ve hře naštěstí stačil Durček střeleckou potencí kompenzovat branky obdržené nedůraznou obranou Lovosic.

Lovosice A – Lovosice B   hra 17 : 7,   osobka   4 : 5,   nájezdy 4 : 2
Laxní přístup A-čka kontrastoval s bojovností B-čka, které tak zaslouženě vydolovalo body.

Lovosice B – Tygři Ústí n. L.   hra   10 : 7,   osobka 4 : 3,   nájezdy 4 : 3
Pohyblivost a technika Lovosických kompenzovala fyzické dispozice Ústeckých

Lovosice B – Baník Most   hra 2 :14,   osobka   1 : 8,   nájezdy 4 :10
Jednoznačné, lovosičtí nestačili na soupeře fyzicky, ani rychlostí a ani technikou.

Lovosice B – Šroubárna Žatec   hra 10: 7,   osobka 6 : 1,   nájezdy 4 : 1
Lovosičtí převyšovali soupeře rychlostí i technikou.

Mlz tabulka 3.5.2014

Lovosice A odehrály turnaj až v přílišném poklidu a byly po zásluze potrestány ztrátami bodů. V průměrných výkonech těžko někoho vyzdvihnout. Potěšila jen snaha o spolupráci s pivotem. Všichni hráči vstřelili branku.

Béčko podalo solidní výkon s výbornou technikou, střelecky se prosadili téměř všichni. Výborně Kalivoda v brance, Šuma, Štolba a Bednařík v koncovce. Technikou na soupeře platili Šmíd, Vosický i Heller. Za bojovnost zaslouží pochvalu celé družstvo.