Mladší žáci se představili na turnaji v Lounech

V Lounech proběhlo v sobotu úvodní kolo jarní části ligy Ústeckého kraje mladších žáků. Po výborných výsledcích Lovosic „A“ v přípravných utkáních se očekával i triumf na tomto turnaji. Jak to nakonec dopadlo, si přečtěte v článku.

Úvodní kolo jarní části ligy Ústeckého kraje mladších žáků 2013/14 proběhlo 15.3.2014 v Lounech. Po výborných výsledcích Lovosic A v přípravných utkáních se očekával i triumf v Lounech. Lovosice A v turnaji sice zvítězili, ale v prestižním utkání s domácími utrpěli ve hře první porážku. Domácím ztratili body za nájezdy i osobku právě s Lovosicemi A. Za těmito družstvy je velká výkonnostní mezera, ve které si špatně nevedlo ani družstvo Lovosic B složené z hráčů ročník 2002 a 2003. Hráno – osobka 5 minut, 5 nájezdů a hra 1×20 min.

Výsledky:

Lovosice A – Lovosice B   hra 16 : 4,   osobka  8 : 2,    nájezdy  8 : 2
Rozdíl v síle i rychlosti byl příliš markantní

Lovosice A – Loko Louny   hra 8 :11,   osobka  8 : 4, nájezdy  10 : 4
Jednoznačné vítězství v osobce, díky pohybu všech hráčů, nájezdy jako trenink na desetiboj byly překvapivě účinné. Hra s domácími byla dlouho vyrovnaná, ale zbytečná vyloučení lovosických v závěru domácí potrestali. V útoku se střelecky prosadil jen Durček a to bylo málo.

Lovosice A – Šroubárny Žatec   hra 18 : 5,   osobka  7 : 1,    nájezdy  8 : 0
Až příliš výrazný výkonnostní rozdíl byl pro Lovosické hráče demotivující

Lovosice A – Tygři Ústí n.L.   hra 15 : 4,   osobka  6 : 3,    nájezdy  2 : 2
Snadné vítězství, mrzela ztráta v nájezdech, které však byly pojaty jako trénink na desetiboj.

Lovosice B – Loko Louny   hra  5 : 13,   osobka  4 : 6,    nájezdy  3 : 4
Rozdíl v síle i rychlosti byl příliš velký, i když Lounům bez Trkovského lovosičtí přeci skórovali

Lovosice B – Šroubárny Žatec     hra 13 : 8,   osobka  8 : 2,    nájezdy  7 : 0
Přes jasnou převahu dlouho trvalo, než se Lovosice proti nejslabšímu týmu prosadili

Lovosice B – Tygři Ústí n.L.   hra  13 :14,   osobka  4 : 2,    nájezdy  3 : 4
Výborným pohyb, solidní obrana Lovosic B. Hru rozhodl soupeř až v poslední minutě.

Tabulka 8. turnaje:

tabulka 8 turnaje

Tabulka po osmém turnaji:

po 8 turnaji

A-čko lze hodnotit pouze za utkání s Louny. Dobrý dojem z osobky si zcela pokazili ve hře. Příčina porážky byla v malé odvaze pronikat do důrazné obrany domácích a naopak malý důraz ve vlastní devítce. V ostatních utkáních pak obtížně hledali motivaci, branky dosáhli všichni.

Družstvo Lovosice B odvedlo solidní výkon, slabinou je účinnost střelby. Výborný výkon odvedli Šuma, Šmíd a Vosický, solidně zachytali oba brankáři. Skórovali všichni.