Mladší žáci v Ústecké lize bez konkurence

V sobotu 7. prosince proběhlo v Lovosicích závěrečné kolo podzimní části ligy Ústeckého kraje mladších žáků 2013/14. V turnaji šlo o celkové druhé a třetí místo v soutěži, když o suverénním postavení Lovosic A již bylo rozhodnuto. Jak toto klání dopadlo se dočtete v článku.

dsc_2531

Po zásluze druhé místo v turnaji i po podzimní části si solidním výkonem vybojovali žáci Loun. Ani mocný finiš v turnaji mosteckým nestačil na podzimní medaili, kterou uhájili Lovosice B. Hráno – osobka 5 minut, 5 nájezdů a hra 1×20 min.

Výsledky:

Lovosice A – Tygři Ústí n.L. – hra 17 : 6, osobka  3 : 2, nájezdy  6 : 2
Vítězství dosažené v poklidném tempu.

Lovosice A – Loko Louny – hra 15 : 4, osobka  7 : 3, nájezdy  8 : 4
Na druhý celek soutěže se Lovosičtí vždy pečlivě připraví a po zásluze zvítězili.

Lovosice A – Baník Most – hra 14 : 7, osobka  5 : 6, nájezdy  7 : 6
Poslední utkání celé podzimní soutěže proběhlo zcela zbytečně ve vypjaté atmosféře, kterou neunesli ani hráči, ani rodiče.

Lovosice A – Lovosice B – hra 16 : 8, osobka  6 : 3, nájezdy  4 : 3
Rozdíl v síle i rychlosti byl příliš markantní.

Lovosice B – Loko Louny – hra  7 : 13, osobka  3 : 3, nájezdy  2 : 7
Obětavý výkon v osobce znamenal bod do tabulky, na víc ale proti rychlejšímu soupeři nebylo.

Lovosice B – Baník Most – hra 7 : 11, osobka  3 : 6, nájezdy  3 : 4
Přiznejme, že Mostečtí byli ve všech činnostech lepší.

Lovosice B – Tygři Ústí n.L. – hra  10 : 7, osobka  3 : 2, nájezdy  6 : 2
Úspěch slavila větší rychlost a lepší technika domácích.

Tabulka 6. turnaje:

tabulka 6. turnajeTabulka po šestém turnaji:

tabulka po 6. turnaje

Průměrný výkon stačil A-čku na vítězství v turnaji. Při neúčasti Jelínka odvedli solidní výkon v brance Kouba i Svoboda. Přísnější měřítko snese hra družstva pouze v utkání s Louny.

Družstvo Lovosice B (ročníky 2002 a 2003) odvedlo solidní výkon a uhájilo tak poločasovou bronzovou medaili. Solidní obrana poměrně dobře udržela fyzicky vyspělejší soupeře. Slabinou je účinnost střelby. Výborný výkon odvedli Šuma, Šmíd a Bednařík. Ani ostatní nezklamali.