Mladší žáci na premiérovém ročníku BEC Cup třetí!

Výborné třetí místo obsadilo družstvo mladších žáků na prvním ročníku turnaje BEC Cup, který se o uplynulém víkendu uskutečnil v Lovosicích. Pod záštitou hlavního partnera, házenkářského klubu a Města Lovosice se v Chemiku představilo šest týmů z celé republiky. Podrobnosti čtěte v článku.

Pod záštitou firmy BEC s.r.o. se uskutečnil ve dnech 14. – 15. prosince 2013 výborně obsazený turnaj mladších žáků. V lovosické sportovní hale se utkaly přední týmy krajských přeborů Čech, doplněné o vedoucí týmy ligy Zlínského kraje a kraje Vysočina. Pohár pro vítěze putoval na Moravu, do kraje Vysočina pak diplom za druhé místo a pomyslný bronzový stupínek získali Lovosičtí. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Palát (Zubří), střelcem Plesl (Veselí), brankářem Jelínek (Lovosice). Hráno 2x 17,5 min.

Výsledky Lovosic:

HK Lovosice  – HC Zubří  14 : 23  (7:10)
Ve vyrovnaném poločase úvodního utkání turnaje teprve chyby Lovosic v závěru rozhodly o výraznějším náskoku favorita. Úvod 2. půle patřil domácím, kteří srovnali skóre (6.min. 12:12). Další serii technických chyb Lovosic potrestalo Zubří brankami z rychlých útoků (11.min 12:16) a Lovosičtí hodili flintu do žita. V úvodních 25 minutách výborně Durček, Staněk  a Jelínek

HK Lovosice  – Dukla Praha  17 : 13  (9:8)
Úvod utkání patřil Dukle, která byla stále o krok vepředu (10.min 5:6). Několik výborných zákroků Jelínka v brance, skóre se rázem přehouplo a až do konce jinak vyrovnaného utkání bylo ve prospěch Lovosic. V nejlepším výkonu domácích zahráli výborně Durček, Kovář a Svoboda

HK Lovosice  – Talent Plzeň  14 : 10  (8:3)
Rychlé vedení na úvod (5.min 4:0) ukolébalo domácí. Přijali pěší házenou soupeře a s klidem zahazovali jednu šanci za druhou. Ve druhé půli se soupeř dostal do utkání a snížil až na rozdíl dvou branek. Naštěstí plzeňští nejhorší výkon domácích nepotrestali.

HK Lovosice – Sokol Nové Veselí  12:17  (7:10)
Důrazná obrana držela urostlé chasníky z Veselí z dostřelu až do 10.minuty (6:6). Chvilku nedůrazu v obraně a chyb v útoku v závěru poločasu hosté potrestali. Ve druhém poločase už nebyly síly na zvrácení nepříznivého stavu. Výborně Dojčinovič, Durček.

HK Lovosice  – HBC Jičín  15:11  (8:3)
Opakování průběhu utkání s Plzní. Rychlé vedení  (10.min 7:1), pak pěší házená, neproměňování šancí, nadšení soupeře a rázem bylo z utkání drama (16.min 13:11). Ještě, že soupeře držel na uzdě výborný Jelínek v brance.

6. Talent Plzeň            0   0   5      58:88     – 30       0

Ani ve třetím turnaji předních družstev Čech lovosičtí nezklamali. Špička mladších žáků je velmi vyrovnaná, i když jsou asi moravská družstva o krůček vepředu. Lovosičtí bohužel podávali nevyrovnané výkony. Důraz a pestrá hra byla zejména v závěrech utkání střídána pasivitou v obraně a hromaděním technických chyb. Příčinu lze možná hledat i v  pro nás neobvyklé délce utkání (35 minut). Těžká utkání odhalila slabiny družstva, zejména v rychlosti přechodu do útoku a přesnosti při střelbě pod tlakem. Také v akci jeden na jednoho byli vítězové jednoznačně lepší. Nositelem výkonnosti Lovosic byli Durček, Kovář, Jelínek v brance a Staněk v obranné fázi.