Na turnaji v Úvalech starší žáci uspěli proti Lounům

Další mistrovský turnaj sehrálo družstvo starších žáků na venkovním hřišti házenkářského klubu Úvaly v sobotu 18. října 2013. Tým odehrál na turnaji čtyři zápasy,  ve kterých získal tři branky. Všechna utkání pak byla velice vyrovnaná a vy si o nich můžete přečíst v článku.

Turnaj st.žáků, Úvaly, 18. října – hodnotila trenérka Andrea Řezníčková

LOVOSICE: BĚLÁ POD BEZDĚZEM 12:13
V prvním utkání jsme nastoupili proti Bělé pod Bezdězem. Základní šestka si během prvního poločasu vytvořila čtyřbrankový náskok 9:5. Po změně stran se do hry zapojili všichni hráči z lavičky. Do 5. minuty jsme ještě drželi náskok 4 branek 11:7. Bohužel jsme od šesté minuty nakupili několik technických chyb a hlavně přestali proměňovat vyložené šance. Soupeř během sedmi minut skóroval šestkrát a my pouze jednou. Druhý poločas jsme prohráli 3:8. Stejně jako minulý turnaj v Mostě nám největší problém dělala střelba z křídel a opět jsme nedokázali ubránit nejlepšího hráče Bělé Jakuba Humpolu.

SESTAVA A BRANKY LOVOSIC: Gunl Jiří, Štraus Dominik 2, Malý Šimon 1, Poborský Martin, Bajčev Martin 3, Pfeifer Lukáš, Timko Jaroslav 1, Gebhart Marek, Heřmanovský Jan, Krajíček Petr, Burša Jan, Bázler Jiří, Holvek Matyáš, Bredfeld Adam,

LOVOSICE: LOUNY 17:14
Na prvním turnaji v Mostě jsme s Louny prohráli vysoko 10:17, takže jsme jim měli co oplácet. V utkáních proti družstvu Loun a Mostu nám jde o postup do Žákovské ligy, takže jsme soustředili na vítězství. Většinu zápasu jsme odehráli se základní sestavou.  První poločas měl vyrovnaný průběh, ani jeden z týmů se nedostal do vyššího vedení a poločas skončil nerozhodně 8:8. Po změně stran jsme si během šesti minut vytvořili tříbrankový náskok, který jsme dvě minuty před koncem ještě o jednu branku navýšili na konečných 17:14. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří se dostali do hry. V brance nás podržel Jirka Gunl a střelecky se nejlépe dařilo Martinu Baičevovi.

SESTAVA A BRANKY LOVOSIC: Gunl Jiří, Štraus Dominik, Malý Šimon 1, Poborský Martin, Bajčev Martin 6, Pfeifer Lukáš, Timko Jaroslav 1, Gebhart Marek 4, Heřmanovský Jan 1, Krajíček Petr 2, Burša Jan 2, Bázler Jiří, Holvek Matyáš, Bredfeld Adam,

LOVOSICE: ÚVALY 15: 15
Začátek utkání měl stejný průběh jako první utkání proti Bělé. Základní šestka si vytvořila mírný náskok 7:4 a i přes střídání hráčů jsme dokázali vyhrát poločas 10:7. Ve druhém poločase jsme si náskok udrželi do 9. minuty. Potom přišla hluchá pětiminutovka, kdy jsme nedokázali vstřelit gól a kupili technické chyby. Soupeř během posledních šesti minut skóroval pětkrát a my pouze dvakrát. Konečný výsledek 15:15 nás nemůže uspokojit, protože jsme proti Úvalům ztratili stejným způsobem již druhé utkání. Do utkání zasáhlo všech 14 hráčů.

SESTAVA A BRANKY LOVOSIC: Gunl Jiří, Štraus Dominik 1, Malý Šimon 1, Poborský Martin 1, Bajčev Martin 5, Pfeifer Lukáš, Timko Jaroslav, Gebhart Marek 4, Heřmanovský Jan, Krajíček Petr 2, Burša Jan 2, Bázler Jiří, Holvek Matyáš 1, Bredfeld Adam,

LOVOSICE: KUTNÁ HORA 16:18
Kutná Hora turnaj v Mostě vynechávala, takže jsme nevěděli, co nás čeká. Podle výsledků z prvního turnaje, který  vynechával náš tým, nás čekal silný soupeř. První poločas skončil 10:10, žádný celků nebyl schopný získat výraznější vedení na svou stranu. My jsme nebyli schopní ubránit hlavně pravou stranu útoku a především pravá spojka soupeře nám svými proskoky dělala největší problémy. Výsledek v tomto utkání nebyl pro nás stěžejní, takže jsme vystřídali všech 14 hráčů. I přes střídání se nám drželo držet se soupeřem krok i ve druhém poločase. Zlom nastal v 7. minutě druhého poločasu, kdy soupeř vstřelil rychlé dvě branky, ale my jsme nedokázali odpovědět. Naše střely končily na soupeřových blocích a ve 13. minutě jsme prohrávali o 3 branky.  Do konce utkání jsme sice zlepšili obranu, ale soupeřův náskok se nám podařilo pouze upravit na konečných 16:18.

SESTAVA A BRANKY LOVOSIC: Gunl Jiří, Štraus Dominik 1, Malý Šimon 1, Poborský Martin 2, Bajčev Martin 6, Pfeifer Lukáš, Timko Jaroslav, Gebhart Marek 2, Heřmanovský Jan, Krajíček Petr, Burša Jan, Bázler Jiří, Holvek Matyáš 3, Bredfeld Adam,

Závěrem můžeme říci, že turnaj v Úvalech se nám povedl mnohem lépe než turnaj v Mostě. Vítězstvím nad družstvem Loun jsme udělali důležitý krok k postupu do Žákovské ligy. S družstvy středních Čech jsme se loňskou sezónu nepotkávali a soupeři jsou pro nás noví. I přes jednu remízu a dvě porážky jsme neprohráli výrazným rozdílem.  Věříme, že pokud budeme pokračovat v systematické práci, kterou jsme začali v srpnu, bude každý hráč schopný nastoupit v jakékoliv fázi utkání, aniž bychom se strachovali o výsledek.