Mladší žáci dominovali ligovému turnaji v Lovosicích

V neděli 27. října proběhlo v hale Chemik čtvrté kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků. Na turnaji startovaly dvě družstva Lovosic a obě za sebou zanechaly všechny ostatní týmy. Podrobnosti čtěte v článku.

denh_cn010Čtvrté kolo ligy Ústeckého kraje mladších žáků 2013/14 proběhlo dne 27. října 2013 v Lovosicích. V turnaji zvítězili domácí „A“. B-čko Lovosic složené z ročníků 2002 a 2003 a mladších žaček vybojovalo 2. místo. Lovosičtí vynechali třetí kolo v Lounech, kde zvítězili domácí před Mostem a Děčínem. Hráno – osobka 5 minut, 5 nájezdů a hra 1×20 minut

Výsledky:

Lovosice A – Šroubárna Žatec   hra 16 : 3,   osobka  7 : 0,     nájezdy 4 : 0
Jednoznačné, soupeř nestačil ani fyzicky, ani technicky

Lovosice A – Loko Louny   hra 16 : 0,   osobka  7 : 1,    nájezdy  6 : 1
Proti ukázněné hře v obraně a rychlému přechodu do útoku nenašly oslabené Louny zbraň.

Lovosice A – Slavoj Děčín   hra 20 : 6,   osobka  6 : 3,    nájezdy  4 : 4
Nedůslednost v obranné fázi znamenala zbytečné góly v síti Lovosic, utkání však bylo jednoznačné. Škoda ztráty bodu v loterii nájezdů

Lovosice A – Lovosice B   hra 14 : 3,   osobka  4 : 0,    nájezdy  6 : 0
B-čko bojovalo, ale markantní rozdíl v rychlosti mu nedával žádnou šanci.

Lovosice B – Šroubárna Žatec    hra  13 : 1,   osobka  0 : 0,    nájezdy  2 : 0
Jednoznačné, škoda ztráty bodu ze samého úvodu utkání (osobky).

Lovosice B – Loko Louny   hra  9 : 6,   osobka  5 : 4,    nájezdy  3 : 1
Bojovný výkon B-čka zvrátil nepříznivě se vyvíjející utkání.

Lovosice B – Slavoj Děčín   hra  3 : 4,   osobka  4 : 3,    nájezdy  1 : 0
Důraz, vedoucí k vítězství v osobce, předvedli hráči B-čka až v závěru, ale na vítězství nedosáhli.

Tabulka 4. turnaje:
Tabulka 4. turnaje mlž

Tabulka po čtyřech turnajích:
Celková tabulka mlž

Družstvo A v soutěži kraluje jak technicky, tak fyzicky. Důrazná obrana si občas pohoví a dává vyniknout brankáři, ale rychlý přechod do útoku a snaha o kombinace jednoznačně určují výsledek.

B-družstvo v konkurenci kraje sehrává vyrovnané zápasy. Úspěch v turnaji vyšel ze solidní obrany a výborného výkonu Lukáče v brance. Slabinou je účinnost střelby. Je potěšitelné, že se střelecky prosazují i minižáci. V utkáních se střídaly kompletní šestky. Za předvedenou bojovnost zasluhuje celé družstvo pochvalu.