V regionálním derby záloha porazila Žatec

Druhé kolo druhé ligy mužů se odehrálo v neděli v hale Chemik. Naši házenkáři hostili nedaleký Žatec a již po prvním poločase rozhodli o svém vítězství. Více k zápasu čtěte v článku.Lovosice B

2.kolo 2.liga muži SVČ:

HK Město Lovosice „B“ – HC TJ Šroubárna Žatec
31:21 (18:9)

Našim házenkářům se podařilo jít do mírného vedení hned v úvodu střetnutí, když v 9.minutě po sérii čtyř branek v řadě vedli 5:2. Soupeř dokázal skóre téměř vyrovnat a snížit na rozdíl jediné branky 5:6 (13.minuta), ale v dalším průběhu již byla znatelná převaha našich hráčů. Ti nejprve získali vedení 13:7 (25.minuta), aby na konci poločasu svítil na ukazateli stav 18:9.

Také druhá půle byla ve znamení lovosických barev, ve 37.minutě již skóre narostlo na 24:11 a o vítězi bylo rozhodnuto. Korekci skóre jsme pak soupeři dovolili v posledních deseti minutách. Celkově jsme v regionálním derby Žatec porazili 31:21.

Příští kolo sehrajeme v Praze na Slavii v neděli 6. října od 17hodin, v domácích podmínkách se představíme až v rámci 5.kola, kdy přivítáme Libčice nad Vltavou.

Komentář vedoucího týmu Tomáše Bartha: „soupeř s námi držel krok jen na začátku utkání. Pak se nám podařilo díky dobré obraně Žatci odskočit a v poločase jsme vedli o devět branek. Ve druhé půli jsme vedení navýšili, ale pak přišlo polevení a ztráta koncentrace. Střelecky se dařilo Sýkorovi a v brance podal dobrý výkon Jakub.“

Sestava a branky Lovosic: Jošt, Jakub – Kapr 3, Semerád 1, Sýkora 12/2, Borovička 5, Mikš, Hrdlička 2, Jelínek, Uller, Bucek 2, Házl 3, Smetana 3, Honzík

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4
vyloučení: 5 – 5
rozhodčí: Skružný, Skružná