Artur Adamík

K bronzu chybí poslední krok!

Druhého vítězství dosáhli naši házenkáři v sérii o 3. místo, když ve středu dokázali přivézt ze Zubří druhý bod.

Série o 3. místo – 2. utkání:

HC ROBE Zubří – Lovci Lovosice
27:33 (14:16)

statistiky k utkání zde

Lovci odjeli na Moravu odhodlaní vybojovat v sérii druhý bod a nezastavila je ani porucha na autobusu těsně před Hranicemi. Díky pomoci dalšího extraligového celku TJ Cement Hranice (děkujeme za ochotu a nabídku pomoci také domácímu klubu Zubří!) jsme na místo utkání dorazili včas.

Již po deseti minutách se nám podařilo získat mírný náskok 4:7 později 5:8. Domácí ale rychle kontrovali a našich nepřesností v útoku dokázali využít třemi góly v řadě ke srovnání na 8:8 resp. brankou Ondřeje Miky k otočení skóre na 9:8. Lovci znovu zabrali a poprvé se ke slovu dostal v zápase skvělý Marek Hniďák. Jeho branka ve 21. minutě, která byla pro Lovce třetí v řadě, znamenala znovu vedení pro naše barvy 9:11. Domácí znovu dokázali srovnat a vyrovnaný první poločas nakonec zakončila branka Jana Kupy. Díky ní šli Lovci do šaten s vedením 14:16.

Druhý poločas již byla naše převaha výraznější, výkonem naši snahu v útoku podpořil brankář Artur Adamík a postupně se nám dařilo budovat si výraznější náskok. Po vyrovnané úvodní desetiminutovce (41. minuta 20:21 v náš prospěch) přišla znovu chvíle pro Marka Hniďáka. Tři jeho branky v kombinaci s gólem Jaroslava Trkovského znamenaly ve 3/4 zápasu vedení 20:25. Domácí mladý tým již na tento náš náskok nedokázal zareagovat a Lovci dovedli utkání do vítězného konce v poměru 27:33. Brankově se na něm podíleli především Marek Hniďák s 8 góly a Jaroslav Trkovský se 6 brankami.

Vítězství pro nás znamená druhý bod v sérii, kterou můžeme ukončit v domácím prostředí v sobotu 13. května od 16 hodin. Pokud by se nám podařilo i doma zvítězit, můžeme se těšit na medailový úspěch po 8 letech.

Předprodej na sobotní střetnutí běží od dnešních 8 hodin zde a nás těší, že o utkání je mezi fanoušky velký zájem. Pro všechny z vás připravujeme na sobotu doprovodný program, kterým bez ohledu na výsledek chceme poděkovat za celoroční podporu. Bližší informace k němu přineseme dnes nebo zítra. 

Děkujeme věrným fanouškům, kteří nás jeli do Zubří povzbudit a všem těm, kteří nás podporovali na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání: 

Roman Jelínek, trenér Lovců: “Za nás naprostá spokojenost. My jsme sem jeli s cílem si druhý bod odvést a to se nám povedlo. Chtěli jsme zlepšit oproti domácímu zápasu obranu, aby byla kompaktnější. Dostali jsme 27 gólů, pomohly zákroky Artura Adamíka. Splnili jsme to, co jsme si řekli. Po taktické stránce maximální spokojenost.”

Peter Dávid, trenér Zubří: “Gratuluji Lovosicím. Hrajeme to, na co momentálně máme. Víme, kde je problém, je to jednoznačně obranná činnost a jeden na jednoho. Nestíhali jsme, je to krutá realita. Na víc asi nemáme. My jsme se dnes nedostali vůbec do našeho tempa. Takto Zubří nehraje. Lovosice jsou velmi kvalitní tým. Nálada je teď ale hrozná. Malý plamínek naděje tam ale stále je.”

Marek Hniďák, spojka Lovců: “Díky Zubří za férový zápas. My jsme sem jeli vzít si druhý bod. Bylo vidět zlepšení v obraně, chytli se nám gólmani. Díky tomu všemu máme druhý bod a v sobotu to budeme chtít ukončit.”

Tomáš Kyryljuk, spojka Zubří: “Nezvládáme souboje jeden na jednoho. V útoku jsme nedávali vyložené šance. To je to proč jsme prohráli.”