Starší dorost, oslava

Dorostenci před domácím publikem dominovali

Po reprezentační přestávce se do práce vrátili naši dorostenci. Do Lovosic přijely celky Ostravy, Polanky a Náchoda. Všechny naše týmy podaly výborné výkony a soupeře vyprovodily s dvouciferným rozdílem ve skóre, obzvláště cenné je vítězství našeho staršího dorostu nad silným týmem z Polanky, který okupuje třetí pozici.

Fotogalerie ke všem třem zápasům našich dorostenců a další fotogalerie z kategorií mládeže, které průběžně doplňujeme, najdete zde.

Mladší dorostenci – 1. liga ČR

19. kolo: Lovci Lovosice – TJ Sokol Ostrava
39:23

Statistiky k utkání zde

Soupeř z Ostravy se nachází ve spodních patrech tabulky, před zápasem byl ale psychicky posílen o dvě vítězství v řadě. Role favorita přesto patřila rozhodně domácím Lovcům a na hřišti se to potvrdilo. Vojtěch Buryánek zvyšoval po třinácti minutách na 9:3, první poločas ukončil úspěšným zákrokem proti sedmimetrovému hodu Jiří Zetek za stavu 19:10. Zkraje druhé půle soupeř svoji ztrátu zmírnil, posléze začali domácí znovu své vedení navyšovat. Konečný výsledek stanovil Stanislav Gebhart, nejlepším střelcem zápasu byl Jáchym Novák.

Komentář trenéra Pavla Pěkného: „I přes pár absencí v našem týmu jsme byli v zápase favoritem. Kluky jsme ale upozorňovali na to, že z naší strany nemůže dojít k sebemenšímu podcenění, protože Ostrava v minulých týdnech podávala kvalitní výkony. V prvním poločase jsme aktivně a agresivně bránili, soupeře tím nutili k chybám a sami získávali míče. V útoku se nám ale nedařilo vyložené šance proměňovat. Ve druhé půli to bylo naopak, v obraně jsme ztratili koncentraci a soupeř nás začal přehrávat signály, na které jsme se ale v týdnu připravovali. Naštěstí jsme se zvedli v útočné fázi a v celkovém součtu jsme si došli pro vysoké vítězství.“

Starší dorostnci – 1. liga ČR

19. kolo: Lovci Lovosice – SKH Polanka n. O.
32:22

Statistiky k utkání zde

Do haly Chemik přijel třetí tým tabulky, se kterým dokázali naši dorostenci na podzim uspět. Lovci vstoupili do utkání s výbornou obranou, sami se ale trápili v koncovce. Přesto Pavel Vojíř ve dvanácté minutě zvyšoval na 7:4 pro domácí. Vydařený byl pro naše barvy také závěr půli půle a do šaten tak šli Lovci s náskokem pěti branek (15:10). Do čtyřicáté minuty se pak oba týmy ve střelbě střídaly, načež přišla rozhodují dvouminutovka, kterou Lovci vyhráli 4:1 a dostali se tak do vedení 22:15. Polevení nepřišlo ani v závěru utkání. Zatímco na podzim se Lovci stali prvním týmem, který dokázal Polanku porazit, na jaře se naši hráči stali prvním týmem, který Severomoravany skolil o deset gólů.

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Zhodnotit výkon mých svěřenců v utkání proti Polance lze jedním slovem a tím je spokojenost! Moji hráči dodrželi všechny taktické pokyny, jak ve fázi útočné tak především v defenzivě, kde jsme byli neustále v pohybu a včas jsme dokázali atakovat střelce soupeře, čímž jsme soupeři dovolili vstřelit pouhých dvacet dva branek. Rozhodujícím faktorem včerejšího utkání bylo z mého pohledu nasazení a koncentrace všech hráčů a odhodlání nechat na hřišti vše pro vítězství.“

Mladší dorostenci „B“ – 2. liga západ

17. kolo: Lovci Lovosice „B“ – TJ Náchod
45:28

statistiky k utkání zde

S předposledním Náchodem se očekávalo klidné vítězství domácího týmu a to se od prvních minut potvrdilo. Po čtvrthodině hry a gólu Ondřeje Bradáče svítil na tabuli stav 12:4. Stejným rozdílem skončil také celý první poločas. V tom druhém vyhráli Lovci pasáž mezi pětatřicátou a čtyřicátou minutou 6:0 a dostali se do vedení 28:15, které před závěrečným hvizdem už jen kontrolovali a ještě mírně navýšili. Nejlepším střelcem zápasu byl desetibrankový Ondřej Bradáč. Béčko mladšího dorostu má před sebou poslední tři utkání a nadále vede druhou ligu.