mladší dorost

Všechny týmy dorostu o víkendu plně bodovaly!

Uplynulý víkend nabídl v domácí hale Chemik bohatý program, ve kterém nechyběly ani zápasy našich dorosteneckých týmů.

K naší velké radosti se všem 3 celkům podařilo naplno bodovat a v Lovosicích tak zůstalo všech 6 bodů ze 6 možných.

Mladší dorostenci „A“ – 1. liga ČR

15. kolo: Lovci Lovosice – Sokol Telnice 38:24 (21:9)
statistiky k utkání zde

Mladší dorost, kterému patří v tabulce druhá pozice, se postavil proti poslednímu celku soutěže Telnici. Favorit zápasu byl tedy jasný a naši házenkáři svoje postavení zcela potvrdili. Již v poločase vedli rozdílem dvanácti branek, aby nakonec svého soupeře porazili přesvědčivě o 14 branek. V tabulce zůstávají druzí, když na vedoucí Plzeň ztrácejí 3 body, stejný počet bodů jako náš tým má třetí Zubří.

Komentář trenéra Pavla Pěkného: „Dnes jsme odehráli první domácí utkání v jarní části. Splnili jsme roli favorita. Jsme spokojení zejména s tím, že jsme mohli dát prostor všem hráčům na soupisce. Nespokojeni jsme naopak s počtem obdržených branek, což je s úctou k soupeři vysoké číslo. Nedařila se nám ani střelba, ve které jsme měli nízké procento úspěšnosti a to zejména ve druhém poločase, kdy jsme zahodili spoustu vyložených šancí. Musíme zapracovat na střelbě, protože ve vyrovnaných zápasech by nás to mohlo v konečném součtu mrzet.“

Mladší dorostenci „B“ – 2. liga západ

13. kolo: Lovci Lovosice B – TJ Dukla Praha B 38:23 (20:14)
statistiky k utkání zde

„B“ tým mladšího dorostu má na svém kontě zatím jedinou porážku a tato statistika zůstala platná i po 13. kole soutěže. Přestože se jednalo o souboj prvních dvou týmů tabulky, tak zápas již po prvním poločase vyzněl jasně pro náš tým. Hned zkraje druhého poločasu jsme dokázali získat již jedenáctibrankový náskok a celkově jsme soupeře porazili o 15 gólů. V tabulce zůstáváme na první příčce.

Starší dorostenci – 1. liga ČR

15. kolo: Lovci Lovosice – HC Zlín 29:28 (13:15)
statistiky k utkání zde 

Přestože se jednalo o souboj, ve kterém jsme tabulkově byli favorité, tak na palubovce se odehrával boj až do poslední minuty. Ještě minutu a půl před koncem svítila na ukazateli remíza 28:28, necelou minutu před koncem vstřelil vítěznou branku náš Tadeáš Pokorný. Starším dorostencům patří v tabulce 5. příčka se ziskem 22 bodů (o skóre za Polankou a Duklou rovněž s 22 body).

Komentář trenéra Vladimíra Šumy: „Z prvního vzájemného střetnutí na půdě Zlína jsme si přivezli vítězství 34:25 a proto bylo pro nás důležité toto vítězství obhájit i v domácím prostředí. Nevydařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme museli od začátku dohánět až čtyřbrankové manko. Ve 34. minutě jsme dokázali stav srovnat. V dalším průběhu se ani jednomu týmu nepodařilo gólově odskočit. V tomto zápase se nám příliš nedařila koncovka, když jsme neproměnili třináct vyložených střeleckých příležitostí. Nakonec se nám i se štěstím podařilo zvítězit.“