Lovosice - Frýdek-Místek

Po vítězství nad Frýdkem-Místkem držíme druhé místo!

Také dvacáté čtvrté kolo extraligy přineslo našim Lovcům a jejich fanouškům radost v podobě dvoubodového zisku. I nadále se tak držíme na druhé příčce v tabulce.

24. kolo Chance extraligy:

Lovci Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek
38:27 (21:15)

statistiky k utkání zde

Druhé vzájemné střetnutí obou soupeřů skončilo výsledkově hodně podobně jako podzimní duel ve Frýdku-Místku. U soupeře jsme dokázali zvítězit jednoznačně 39:29 a také v domácím prostředí jsme potvrdili dobrou herní formu.

Skvěle nám vyšel vstup do zápasu, kdy šest našich branek dokázal pouze jedním přesným zásahem přerušit hostující Jan Zbránek (snižoval na 1:3). Po sedmi minutách a brance Pavla Horáka na 6:1 si hostující lavička musela vybrat první oddechový čas v zápase. Gólů pak začalo přibývat i na straně soupeře, který dokázal potrestat naše chyby v útoku a postupně ukrajoval z náskoku, který jsme si v úvodu vybudovali. Po 17. minutách to bylo již jen o dvě branky 11:9 a oddechový čas přišel ze strany naší lavičky. Závěrečná desetiminutovka se nám vydařila stejně jako úvod střetnutí a znovu jsme dokázali Frýdku-Místku odskočit, tentokrát na poločasových 21:15.

V úvodu druhé půle jsme přidali dvě rychlé branky a na náš další výraznější náskok již hostující tým reagovat nedokázal. Ještě do 44. minuty jsme si dokázali vypracovat již desetigólový náskok a díky výraznému vedení jsme pak měli možnost prostřídat celou sestavu, která byla k dnešnímu střetnutí nominována. Branky se postupně rozložily téměř na všechny naše hráče. V 59. minutě zvyšoval David Karlovec na 38:25, aby soupeř dvěma góly v závěrečné minutě již jen korigoval na konečných 38:26. Své první tři extraligové branky vstřelil také dorostenec Tadeáš Pokorný, gratulujeme!

Znovu bychom chtěli poděkovat všem našim příznivcům, kteří opět zaplnili halu a po celé utkání vytvářeli zápasu skvělou atmosféru. Vítězství nad Frýdek-Místkem nás nadále drží na druhé pozici, když do konce základní části chybí sehrát již jen dvě poslední kola. Ještě před reprezentační přestávkou cestujeme do Nového Veselí (4. 3.), základní část pak po krátké pauze zakončíme v domácím prostředí proti Dukle (15. 3.).

Děkujeme všem za dnešní podporu, JSME JEDEN TÝM, MY A VY! 

Komentáře po utkání: 

Roman Jelínek, trenér Lovců: „Já jsem se dnes osobně na to utkání těšil. Co jsem viděl v posledním duelu soupeře s Kopřivnicí, tak mně se hra Frýdku-Místku velice líbí, snaží se hrát rychlou a moderní házenou. Navíc podpořenou aktivní obranou s tahem dopředu. Takovou hru chceme hrát i my. Věděl jsem, že to bude pěkný a atraktivní zápas. A takový určitě byl. My jsme do zápasu velmi dobře vstoupili a vypracovali si náskok. Možná pod tímto dojmem jsme pak polevili, v útoku udělali pár chyb a špatných přihrávek do pivota. To dalo šanci soupeři na rychlé útoky. Naštěstí do poločasu jsme dokázali znovu odskočit a ve druhé půli jsme již hráli koncentrovaně a výsledek si pohlídali. Prostor dostali všichni hráči, za což jsme rádi. Výsledek nás těší a myslím, že i ta házená se musela divákům, kterým znovu děkujeme za skvělou kulisu, líbit.“

Jaroslav Ouředník, spojka Lovců: „Povedl se nám úvod, bohužel jsme pak polevili a umožnili soupeři skóre zkorigovat. Naštěstí ještě do poločasu se nám podařilo znovu soupeři utéct. I díky dostatečnému náskoku jsme pak ale mohli prostřídat a nechat odpočinout hráče, kteří odtáhli náročné utkání v Brně. Pošetřili jsme tak další síly před blížícím se play-off.“

Daniel Valo, trenér Frýdku-Místku: „Gratulujeme domácím k vítězství. Aniž bych snižoval výkon soupeře, tak začnu tím, že nás středeční výkon proti Kopřivnici stál spoustu fyzických i psychických sil a chyběli nám i někteří zranění hráči. Proč to říkám. Pokud chcete porazit Lovosice ve formě a v sezóně, kterou teď hrají, tak je potřeba mít tým v kompletním složení a přesto máte malou šanci, že je porazíte. Lovosice hrály fantastický zápas, trošku mne mrzí, že naši hráči to již nakonec trošku vypustili, což bych jim určitě vytknul. Rád bych na dva zápasy, které jsme proti Lovosicím odehráli, chtěl zapomenout. Byly si hodně podobné, což mne trápí. Každopádně zasloužená výhra a fandím domácím, ať se jim celá sezóna vydaří tak, jak si přejí.“

Tomáš Sklenák, spojka Frýdku-Místku: „Začátek nám utekl, nedali jsme tři vyložené šance, což nás trochu zlomilo. Dokázali jsme se znovu přiblížit, ale soupeř nám znovu utekl. Jezdím sem rád, vím jak dobrá atmosféra tady panuje a mrzí mne, že jsme trošku rezignovali na dobrý výsledek. Lovosice mají velkou sílu a jde vidět, že jim to funguje a doufám, že se jim vydaří to, o co se tady již delší dobu snaží. Mrzí mne, že utkání jsme prohráli větším brankovým rozdílem, ale to je prostě sport.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,