Důležitá výhra, kterou není čas slavit

Po reprezentační přestávce jsme v Chemiku přivítali dosud suverénní tým soutěže z Karviné. Lovci se na utkání připravili velmi dobře a zaslouženě berou oba body.

10.kolo, extraliga mužů:

HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná
27:22 (14:10)

Před velice slušně zaplněnou halou od úvodních sekund drželi otěže utkání pevně v rukách domácí, který byli nejen velmi dobře takticky připravený, ale na každém jednotlivci byla vidět velká bojovnost a touha po vítězství. Byli jsme svědky pohledné házené, kterou doprovázelo velké množství střetů a tvrdých soubojů. Důkazem jsou i 3 červené karty, které padly.

Od počátku bylo vidět, že Lovci jsou na svého soupeře dobře nachystaný, taktická medicína, kterou trenérské duo namíchalo fungovala. Mluvím zejména o obranně, kde naši hráči byli všude včas a přečíslovali soupeře, který se nedokázal dostat do plynulejší kombinace. V útoku Lovosic vyčníval především jeden muž a to Jarda Trkovský. Tomu utkání nesmírně sedlo, i kdyby vystřelil ze záchodu, tak bude úspěšný. Jeho 13 vstřelených branek je důkazem. Hrál s velkou mírou entusiasmu a jindy kompaktní karvinská obrana nevěděla kudy kam.

Lovci se nesmí vítězstvím moc uspokojit, protože už zítra v úterý 16.11.2021 je čeká čtvrtfinálové utkání Českého poháru. Do Lovosic přijede KH Kopřivnice. Ve středu je státní svátek, takže určitě dorazte i na tuto házenkářskou podívanou. Utkání začíná v 19:30 h!

Sestavu a statistiky z utkání můžete prostudovat na webu:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/extraliga/detail/zapas/a1f6bae6-6efc-40bc-8d5f-793de03d41c9

Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi byli ve sportovní hale, vážíme si toho! Samozřejmě děkujeme všem, kteří nám drželi palce i na dálku. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentáře po utkání: 

Roman Jelínek, trenér Lovosice: “Za nás obrovská spokojenost, protože jsme se na tohle utkání připravovali velice důkladně a zvládli jsme ho po taktické stránce velmi dobře. Podařilo se nám přikrýt přihrávky do pivota a střelbu z dálky. My jsme dnešní utkání vyhráli obranou, protože jsme se dostali pod 30 obdržených golů, kort s tímhle týmem . Každý z týmu předvedl výkon na hranici možností a na to my chceme navázat. ”

Jaroslav Trkovský, spojka Lovosice: „My jsme to utkání jednoznačně vyhráli v obraně. Zneškodnili jsme Soláka, Patzela, kteří se nedostali do střeleckých pozic a když, tak brankáři to pochytali. Mlotek nedokázal najít pivota, tím se nám dařilo v obraně. To jsme dokázali přenést i do útoku a všechno bylo super.“

Karviná se odmítla tiskové konference zúčastnit.

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,