Zdroj foto: Sokol Nové Veselí, Martin Duroň.

Čeká nás přímý boj o třetí pozici!

Extraliga, 11. kolo:

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice,
sobota 20. listopadu od 17:00

Lovce nečeká lehká záležitost, protože se jedná o sousedy v tabulce se stejným bodovým ziskem, navíc náš soupeř má utkání k dobru. Je to přímý souboj o třetí místo v tabulce. Nové Veselí prožívá negativ loňské sezóny, kde tápali až v druhé polovině tabulky. Ačkoliv tým zůstal téměř stejný, letos je to jiná pohádka. Sezónu odšpuntovali výhrou v prvním kole na hřišti Plzně a do této chvíle čítají pouze dvě porážky. V Karviné a na Dukle. Z toho plyne, že v domácím prostředí neznají přemožitele.

Prostředí je tam velmi specifické, ačkoliv hala nemá některak velkou kapacitu, tak tam panuje vždycky velmi bouřlivá atmosféra a to i v mladších kategoriích. Nové Veselí je městys s populací čítající 1300 obyvatel, které házenou žije a nikdy se tam nehraje jednoduše.

Hra našeho soupeře se opírá o výborného brankáře a běhavou hru ve velkém tempu. V postupném útoku spojky často chodí do křižného pohybu a disponují několika střelci z dálky. Lovci budou muset zachovat chladnou hlavu, hrát svojí hru a nenechat se zbytečně strhnout emocemi.

Určitě si nenechte utkání utéct, máme se na co těšit. Obecně celé 11. kolo je pozvánka na házenou. Odstartuje ho už dnes repríza loňského finále mezi Karvinou a Plzní.

 

Utkání můžete živě sledovat na Tvcom. K dispozici bude samozřejmě také prostřednictvím onlajny.cz.

Budeme rádi, když nás na dálku podpoříte, děkujeme. JSME JEDEN TÝM, MY A VY!

Komentář před utkáním:

Roman Jelínek, trenér: „Máme před sebou další z těžkých zápasů. Nové Veselí hraje rychlou a dynamickou házenou, stejně jako náš tým. Těží zejména z velké střelecké potence ze střední vzdálenosti od spojek Ptáčníka a Melichara. Řad hře dávají Flajsar s Burzanovičem, kteří jsou dobří ve hře jeden na jednoho. Svoji kvalitu v brance prokazuje Schams. My chceme navázat na zlepšený výkon v defenzivě, celově ale nic měnit na naší hře nebudeme.“

Jan Heřmanovský, křídlo: „Nové Veselí vstoupilo do této sezóny velice dobře a jejich dobrá hra s bodovými zisky je oprávněně zařadila na aktuálně čtvrté místo tabulky. My budeme chtít navázat na poslední domácí úspěšné utkání a znovu bodovat. Nebude to ale vůbec jednoduché. Musíme si dát pozor na nejlepšího střelce soupeře Dodicu, který disponuje kvalitní střelbou z dálky i uvolněním jeden na jednoho. Stejně tak nebezpečný je Melichar a rozchytat nesmíme ani Schamse, který umí bránu doslova zavřít. Pro diváka to bude určitě atraktivní házená podpořená dobrou diváckou kulisou.“

Kategorie: aktuality, tým "A" Rubriky: ,